Köklü Firmamız Başarı Elektronik, KAAN N1 Telefonu Akıllı Telefon Pazarında!


Ülkemizin oldukça köklü kuruluşlarından biri olan Başarı Elektronik, bu kez akıllı telefon pazarına KAAN N1 modeliyle resmen adımını atıyor. 1989 yılında faaliyete başlayan ve ülkemizin ilk mobil telefon distribütörü olan Başarı Elektronik ayrıca daha bir çok ilklere de imza atmış bir oluşum.  27 yılıdr ülkemize hizmet veren firma ”Telefonun Akılcısı” sloganı ile KAAN N1 modellerini kısa süre önce tanıtarak duyurdu.
Orta seviyeye yönelik olarak  tasarlanan KAAN N1, tamamı alüminyum gövdeye ve 2.5D kavisli cama sahip. Zarif hatların birleştiği telefonun ön yüzünde her hangi bir fiziksel tuş yer almazken cihazın sağ tarafında ise ses açma-kısma ve güç tuşu bulunuyor. Modelin arka tarafında ise 0.3 saniye tepki süresine sahip oldukça hızlı parmak izi okuyucu yer almakta.
kaan-n1-ozellikleri-ve-fiyati
KAAN N1 gerekli olan donanım gücünü ise MediaTek Helio P10 yongasından alıyor. 8 adet Cortex-A53 çekirdeği ve Mali T860MP2 birimlerine ev sahipliği yapan yonga, 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanı ile destekleniyor. Depolama ek olarak microSD kart ile 128 GB’a kadar arttırılabiliyor.
5.5” Full HD IPS ekrana sahip olan KAAN N1, ekran korumasunu DragonTrail ile sağlıyor. Arka tarafında bulunan Samsung imzalı 13 MP kameraya ön tarafta ise geniş açılı 8 MP selfie kamearsı eşlik ediyor. 3000 mAh batarya ile gelecek olan model Cat 6 4.5G modeme sahip. Android 6.0 Marshmallow yüklü olarak karşımıza çıkan cihazın fiyatı ise 1099 TL olarak belirlenmiş.
wolder-wiam-65-2
Fiyat bakımından rekabetçi olduğunu söylemeliyiz ayrıca GM 5 Plus ve Türk Telekom TT75 gibi rakipleri bulunuyor. Burada telefona verilecek destek çok önemli zira kullanıcılar güncelleme desteği olmayan cihazları tercih etmekten kaçınıyor. GM 5 Plus ise bu konuda oldukça güçlü zira Android One kapsamı avantajlarına sahip. Ek olara Başarı Elektroniğin servis konusunda tecrübeli olduğunu da belirtmek gerekir. Son olarak KAAN N1 modelini yurt dışında Wolder Wiam 65 olarak bulabilirsiniz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.