Kullanıcı Deneyiminizi İyileştirecek Uygulamalar


Bu makelemizde bilgisayarınızda kullanımını iyileştirecek yada kontrolün daha çok sizde olmasını sağlayacak uygulamalardan bahsedeceğiz.
Bu yazıyı okuyan çoğu kullanıcı gibi yani sizde bazen windows arayüzünde yada sistemin kendinde ince ayarlar yapmak istemiş olabilirsiniz. Winaero Tweaker size bu konuda yardımcı olacaktır.
 

Winaero Tweaker incelemesi


indirx75


Bazen bir windows penceresi yada bir programın sürekli en üstte olmasını isteyebiliyoruz . Desk Pins oldukça küçük ve kullanımı kolay bir uygulama. Bu uygulama sizin bu ihtiyacınızı karşılayacağına emin olabilirsiniz.
deskpins
indirx75


Bilgisayarınızı sıfırladıktan sonra uygulamalarınızı teker teker kurmak bazen yorucu ve sıkıcı olabiliyor. Şuan için çok fazla program desteği olmasa da Ninite ihtiyaçlarınızın bir kısmını karşılayacaktır.
ninite
indirx75


Bilgisayarınızın başlangıcında çalışan program yada hizmetlerinden kullanmadığınızı kapatmak isteyebilirsiniz. Microsoft TechNet de yer alan Autoruns uygulaması ile başlangıç uygulamalarının tam kontrolünü sağlayabilirsiniz.
autoruns
indirx75


Bazen masaüstünde bulunan yada indirdiğimiz dosyaları düzenlemek için sürekli olarak kendimize ait olan klasöre girip oraya kopyalamamız gerekiyor ve bu işlem belli bir aşamadan sonra vakit kaybına ve dikkat dağınıklığına neden olabiliyor. MyFolder uygulaması ile en çok kullandığımız klasörlere dosyalarımızı hızlıca taşıyacak hale getirebiliyoruz.
myfolders
indirx75


Windows içinde çok fazla klasörle uğraşıyorsanız ve bunlarının ekranınızda oluşturduğu dağınıklıktan şikayetçiyseniz çinli bir geliştirici tarafından yazılmış arayüzü chrome a benzer olan clover dağınıklığınızı toplamınıza biraz yardımcı olabilir.

Windows 10 Sekmeli Windows Gezgini


indirx75


Masaüstünü derli tutmanın bir kolay yöntemi Nimi Places
nimi-places
indirx75


Dijitaller'in Sunucu ve Ağ altyapısını kuran, düzenleyen. Genel olarak teknoloji ve bilim ile uğraşmayı severim . Detaylı bilgi için https://ahmetozer.org. Lütfen sorularınızı Dijitaller.com Yorumlar veya Twitter üzerinden iletin.

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir