Kullanışlı 5 Chrome Eklentisi | Dijitaller

Kullanışlı 5 Chrome Eklentisi

İnternette gezinirken, çalışırken hayatınızı kolaylaştıracak 5 Chrome eklentisini sizler için derledik.


Chrome’da binlerce eklenti bulabilir olduk ama hangileri bizim işimize yarıyor hangileri gerçekten güzel denk gelmeden keşfedemiyoruz. Sizlere bu listede işinize yarayacak olan eklentileri tek seferde listelemek istedik. O zaman listemiz sizlerle.

 1. 1 Linkclump


  Linkclump adındaki eklentimiz sayesinde, sayfada bulunan birden fazla linki kolayca ve tek seferde yeni sekmede açabiliyorsunuz. Özellikle Google aramalarında çok işe yaradığını söylemeden geçmeyelim.

  İndirmek için tıklayınız

 2. 2 SmoothScroll


  Adından da anlaşıldığı gibi sayfa kaydırmalarında daha yumuşak bir kaydırma yaparak kullanım hissinizde farklılık yaratabilmenizi sağlıyor. Mesela Opera tarayıcının sayfa kaydırma ayarını aynen bunda kullanabiliyorsunuz.

  İndirmek için tıklayınız

 3. 3 Infinity New Tab


  Boş sekme tasarımları Chrome mağazasında oldukça yaygın ve bu da onlardan bir tanesi. Ancak bana göre tek kullanışlı olanı. Hava durumu, not ekleme, yapılacaklar listesi oluşturma, arama ve sık kullandığınız siteleri ekleme... Tüm bunları kolayca yapabiliyor ve en güzeli de arka planda otomatik değişen bir arkaplan ile daha güzel bir görünüm elde etmiş oluyorsunuz. Sık kullandığınız site kendi bünyesinde simge olarak bulunmuyorsa kendiniz simge bile oluşturabiliyorsunuz.

  İndirmek için tıklayınız

 4. 4 Lightshot


  Bir ekran görüntüsü yakalama aracı olan Lightshot, çok pratik ve kullanımı kolay olmasıyla öne çıkıyor. Eğer böyle bir araca ihtiyacınız varsa hemen denemelisiniz.

  İndirmek için tıklayınız

 5. 5 PanicButton


  PanicButton, acil bir durumda basabileceğiniz bir düğme. İnternet bazen insanı istemediği (!) yerlere götürebiliyor. Bu durumlarda başkalarının görmesini istemediğiniz sitelerde geziyor olabilirsiniz. Ancak bu düğme sayesinde tek tıkla bu siteleri kapatabilirsiniz. Tehlike geçtiğinde ise yine tek tıkla geri alabiliyorsunuz.

  İndirmek için tıklayınız

Hüseyin Emre Girgin
Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği öğrencisi, Grafik tasarıma meraklı, Apple ürünlerine sempati sahibi ve ürünlerinin kullanıcısı, teknoloji düşkünü bir kişiyim.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kullanışlı 5 Chrome Eklentisi

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz