League of Legends Dünya Şampiyonası Başlıyor !


Dünyanın en iyi oyuncularının ve takımlarının mücadele edeceği Dünya Şampiyonası için geri sayım başladı.
mid-season-invitational
16 takımın kıyasıya mücadelesini izleyeceğimiz turnuva öncesi grup kuraları belli oldu. Geçtiğimiz sene Seul‘de gerçekleşen Dünya şampiyonasına bu sene Berlin ev sahipliği yapacak. Berlin’de ki finale kadar takımları oldukça zorlu maçlar bekliyor. Grup aşamasında takımlar Paris‘te kozlarını paylaşacaklar. Gruplarını ilk 2’de bitiren takımlar Londra‘da oynanacak çeyrek final maçlarında Brüksel‘de devam edecek olan yarı finaller için ter dökecekler.
2
Geçtiğimiz sene Seul’de ki Şampiyonada ülkemizi temsil eden Dark Passage bu sene TBF(Türkiye Büyük Finali) şampiyonu olarak katıldığı Uluslararası Wild Card Turnuvasında grup aşamasında elenerek Dünya Şampiyonasından uzakta kaldı. Uzakdoğu Asya temsilcisi Bangkok Titans takımının ülkemizde gerçekleşen turnuvada şampiyon olmasının ardından ölüm grubu olarak adlandırılan C Grubunda mücadele edecek.
Kore takımlarının büyük favori olduğu Şampiyonada, Çin takımlarını da küçümsememek gerek. Avrupa ve Kuzey Amerika takımları bu güçlü ve favori takımlara karşı birer sürpriz yapıp yapmayacaklarını 1 Ekimden sonra izleyip göreceğiz.Maçları takip etmek isterseniz eğer LoL TV ve LoLeSpor.com adreslerinden izleyebilirsiniz.
YAZAN: ÇAĞATAY ÇEVİK


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.