Lenovo K80 4GB RAM ile Gelecek


Hayatımıza yavaş yavaş 4GB RAM ile gelen akıllı telefonlar girmeye başladı. İlk örneğini Asus, ZenFone 2 ile yaparken ardından Xiaomi, Mi Note Pro 4GB RAM’i kullanmıştı. Şimdi ise Lenovo, K80 modelinde 4GB RAM olacağını duyurdu. Fiyatının da rekabetçi olduğunu söyleyelim.
1216557 (720 x 450)
5.5” Full HD ekran ile gelecek olan model işlemci tarafında Intel‘in Atom birini kullanacak. 1,8 GHz hızında çalışan işlemci 64-Bit yapıda ve dört çekirdekli. Cihazda 4GB RAM bulunurken 64 GB depolama alanı da fiyatı düşünüldüğünde çok iyi bir rakam olduğunu söylemeliyiz. Lenovo batarya kısmında da cömert davranıp modele 4000 mAh gücünde bir pil sığdırmayı başarmış. Kamera kısmında 13 Megapixel çözünürlüğünde arka kamera OIS (optik görüntü sabitleme) yeteneği ile de göz doldurmayı başarıyor.
Android 5.0 Lollipop ile yüklü olarak gelecek cihaz 8.5 mm kalınlık değerine sahip ayrıca siyah, kırmızı ve gümüş renk seçenekleri ile 30 Nisan’da satışa sunulacağı belirtildi. Unutmada söyleyelim K80’in 2GB RAM ve 32 GB depolama alana sahip bir modeli daha var muhtemelen işlemci saat hızı da biraz daha düşük olabilir.
4GB RAM’e sahip olan model 290$ fiyattan satışa çıkarken 2GB RAM’e sahip olan model de 240$ fiyat etiketi ile raflardaki yerini alacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.