LG, Çin Pazarından Çekilebilir


Elciye zeval olm….

Akıllı telefon piyasasında rekabetin en şiddetli yeri olan Çin, dev firmaları zarar sokmaya devam ediyor. Çin’de ki yerel üreticilerin agresif yükselişi ve düşük maliyetlerinden dolayı uygun fiyatları diğer dev firmaların koltuğunu sallamaya devam ediyor. LG bu rekabetin ilk kaybedeni olabilir.
Zaten uzunca bir süredir akıllı telefon pazarının kayıplardaki ismi olan LG, bir türlü ”o model bu model” telefonu piyasaya süremedi ve düşüşe engel olamadı. Rekabetin çetin olduğu Çin’de ise LG, diğer pazarlara nazaran daha hızlı kan kaybediyor. Gelen bilgiler ise LG’nin tamamıyla Çin pazarından çekilmeyi düşündüğü yönünde. Şimdilik resmi bir bilgi yok ancak söylentiler doğru gibi. Zira LG’nin Çin web sayfasında halen daha LG G5 ön planda tutuluyor ve üstelik LG G6 ve V30 modelleri resmi olarak Çin’de satışa sunulmadı.
LG, 2016 yılında Çin’de sadece 160.000 akıllı telefon satabildi. Kaldıki 2016 yılında yaklaşık 480 Milyon adetlik bir pazar bulunuyordu Çin’de.
#Kaynak; GSMArena


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.