LG G3, G4, G4 Stylus ve Stylo Bundan Böyle Güvenlik Güncellemesi Almayacak | Dijitaller

LG G3, G4, G4 Stylus ve Stylo Bundan Böyle Güvenlik Güncellemesi Almayacak


”Güncelleme olunca ne olduğunu biliyoruz. -Bir G4 kullanıcısı”

LG, eski akıllı telefonlarından bazılarını aylık güvenlik güncellemeleri için uygun cihaz listesinden sessizce kaldırdı. Bu aygıtlardan birine sahipseniz, LG fikrini değiştirmedikçe, ileride güvenlik güncelleştirmesini beklemeyin.

Şirketin piyasaya sürdüğü tüm cihazlar hakkında bilgi içeren şirketin güvenlik bültenleri, güvenlik güncellemesi alması gereken tüm akıllı telefonları listeler. Fakat sessizce yapılan bir değişiklik ile artık listede bulunmayan bazı cihazlar var: LG G3, LG G4, LG G4 Stylus ve LG Stylo.

LG yukarıda listelenenlerden biraz daha yeni akıllı telefonların bazılarına güvenlik güncelleştirmeleri sağlamaya devam edecek. Mesela G serisi (G5, G6), V serisi (V10, V20, V30), Q Serisi (Q6, Q8) ve X Serisi (X300, X400, X500, X cam) Güney Koreli şirket tarafından güvenlik güncelelmeleri alacağı doğrultusunda teyit edilmiş durumda.

Güvenlik güncellemeleri için uygun akıllı telefonlardan birine sahipseniz, ancak en son yamayı henüz almadıysanız, LG, bölgelere ve operatörlere bağlı olarak, bu güncellemelerin aylık, üç aylık veya düzensiz olarak yayınlanabileceğini söylüyor. Yani beklemelisiniz.

Güvenlik güncellemeleri normal Android güncellemeleri kadar önemli. Zira bazı virüs ve saldırılar eski sürümlerde bulunan açıklardan faydalanarak cihazınızdaki verileri ele geçirebilmekte. Dolayısıyla güvenlik güncellemeleri oldukça önemli. Açıkçası desteği kesilen cihazlar o kadar da eski değil. Aralarındaki en eski cihaz olan LG G3, 2014 yılında çıktı. 2013 yılında çıkan iPhone 5s, geçenlerde iOS 11 güncellemesi aldı.

Söyleyeceklerim bu kadar.

#Kaynak; PhoneArena LG

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 2

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LG G3, G4, G4 Stylus ve Stylo Bundan Böyle Güvenlik Güncellemesi Almayacak

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz