LG G5 Detaylanıyor; Çift Ekran ve Çift Arka Kamera!


2016 yılında LG’nin tepe modeli olacak olan G5 hakkında dedikodular, sızıntılar dur durak bilmiyor. Yeni yılın yaklaşmasıyla birlikte model hakkındaki fısıltıların gürültüsü giderek artıyor. Gelen bilgilere göre LG G5, çift ekrana ve çift arka kameraya sahip olabilir.
İkincil ekranın aynı LG V10’da ki gibi olabileceği söylenmekte. Bildiğiniz gibi kullanıcılar LG V10’da kullanılan yardımcı ekranı beğenmişti. LG G5’te kullanılacak ikincil ekran telefonun ana ekranının biraz küçülmesine neden olacak, dolayısıyla ana ekran 5.3” (LG G4, 5.5”) civarına gerileyecek. Ekran çözünürlüğü 2560x1440p olarak korunurken yardımcı ekran 160x1040p çözünürlüğe sahip olacak ve bu ekranda çeşitli kısayollar olacak. Ek olarak yardımcı ekran her zaman açık kalacağı gibi pil üzerinde fazla etki yaratmayacak.
LG-G5-4
İkinci bomba ise arka tarafta yer alması beklenen çift lens! Ana lens 16MP çözünürlüğünde olması beklenirken yardımcı bir sensöründe arka tarafta yer alacağı söylenmekte. Kamera, 135 derece açıya sahip olurken, lazer oto fokus, OIS ve çift led gibi özellikleri de bünyesinde barındıracak.  Arka tarafta ayrıca ”Home” tuşuna gömülü Parmak izi okuyucusu da olacak. Ön tarafta ise iris tarama özelliği ile 8MP selfie kamerası bulunacak.
LG G5’in donanım tarafına baktığımızda içinin dolu olduğunu görüyoruz. Söylenenlere göre LG, G5’te Snapdragon 820 yongasını kullanacak. 4 çekirdekli olan bu işlemciye grafik tarafında Adreno 530 birimi eşlik ederken sisteme, 3GB RAM ve 32GB arttırılabilir depolama alanı destek çıkacak. Ek olarak ”Magic Slot” olarak adlandırılan bir port teknolojisinin telefonda bulunacağı söylenmekte. Bu slot sayesinde VR, aksiyon kamerası, fiziksel klavye gibi cihazların telefona bağlanacağı düşünülüyor ama bu sadece söylenti. Bekleyip göreceğiz, seneye görüşürüz. (Tamam tamam, fazla vurmayın)


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.