LG G5 için Android 7.0 Nougat Güncellemesi Dağıtılmaya Başladı


Yaklaşık iki hafta önce sizlere LG G5 için Android 7.0 Nougat güncellemesinin çıktığını aktarmıştık. Firma bu güncellemeyi ilk olarak memleketinde olan modelleri için çıkarmıştı ve kısa süre sonra da diğer modellere geleceğini belirtmişti. Aradan kısa süre geçti ve dağıtım başladı.
Ağustos ayından beri piyasada olan Android 7.0 Nougat aslında hala yeni bir sürüm sayılabilir zira Android pazarında bu sürüme erişmiş cihazların oranı sadece %0.3! LG G5’te bu dar alana giren nadir modellerden olacak.
lg-g5-nougat-upgrade
LG G5 için dağıtımı devam eden Nougat güncellemesi ilk olarak operatör modellerine geliyor. Kısa süre önce ABD’li Sprint operatörünün sattığı LG G5 modelleri için gelen güncelleme hali hazırda Romanya, Polonya, İspanya‘da bulunan operatör telefonlarına da gelmiş durumda. Kısa süre içerisinde tüm operatör cihazlar güncellemeyi alacaklar ve hemen ardından diğer LG G5’ler de bu güncellemeye kavuşacak.
Güncellemenin boyutu yaklaşık olarak 1.3 GB ve Kasım ayı güvenlik güncellemesini de içeriyor. Nougat sürümü güncellemesini OTA üzerinden yada LG Bridge uygulaması ile kontrol edebilirsiniz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.