LG G6 Hakkında Önemli Detaylar Ortaya Çıktı!


LG, bana kalırsa G3 modelinden buyana akıllı telefonlarından beklediği desteği göremedi. G4 modelinde yaşanan sorunlar firmanın itibarını çizerken modüler olarak lanse edilen ve arkadaşlarıyla birlikte tanıtılan LG G5 ise firma açısından hüzünlü oldu. Firmanın merakla beklenen ve önemli bir konuma sahip olan LG G6 modeli ise yakında bizlerle olacak. 26 Şubat’ta -MWC fuarından bir gün önce- tanıtılacak cihaz hakkında yeni detaylar elimize ulaşmış durumda.
LG G6 olduğu belirtilerek sızdırılan görseller bizlere firmanın yeni bir tasarım diline yelken açtığını gösteriyor. Bununla birlikte biraz da Xiaomi esintisini görüyoruz. Mi Mix modelinde olduğu gibi oldukça ince alt ve üst çerçeveler ile beraber gelecek olan LG G6’da ekranın kasaya oranı ise %90 seviyelerinde olabilir. Ek olarak ekranın köşelerinin yuvarlatılmış olması da göze hoş geliyor.
Firmanın yeni amiral gemisinde önemli bir değişiklik ise 5.7 inçlik ekranında 2:1 ekran formatının kullanılacak olması. Metal çerçeve ve kasanın yanında ses tuşlarının sol tarafta yer aldığı cihazda Type C ve 3.5mm jack girişi de bulunacak. Güç tuşu ise biraz muamma. Sağ tarafta yada cihazın arka tarafında olmasını bekliyoruz. Muhtemelen arka tarafta parmak izi okuyucu ile beraber olacaktır.
Bununla birlikte çift kamera ile gelecek LG G6’nın 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanı ile gelmesi de beklenenler arasında. İşlemci tarafında ise biraz soru işareti var zira bazı kaynaklar cihazın beklendiği üzere Snapdragon 835 ile geleceğini söylerken Forbes’in haberine göre ise Snapdragon 821 ile gelebileceği belirtiliyor.
Kaynak 1Kaynak 2


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.