LG G6 Tüm İhtişamıyla Karşınızda!


Bundan birkaç hafta önce LG’in yeni bayrak gemisi LG G6 hakkında neredeyse tüm detaylar belli olmuştu. Ortaya çıkan onca görsel ve belgeler ışığından cihazın aşağı yukarı nasıl olacağını bir süredir biliyorduk desek yanlış olmayacaktır. Ortaya çıkan son basın görseli de artık cihazı resmen doğrular nitelikte.
2017’nin modası haline gelen ince çerçeveler LG G6’ya da uğramış durumda. Sağda solda, altta ve üstte olabildiğince ince çerçevelere yer verilmiş. Aslında çerçevesiz desek daha genel bir tabir olacaktır. Öte yandan köşelerden yuvarlatılmış ekran da güzel bir detay olarak karşımıza çıkıyor.
Hazır ekrandan konu açılmışken cihazın 5.7 inç büyüklüğünde QHD çözünürlüğe ve Full Vision desteğine sahip olduğunu belirtelim. Ekranın görüntü oranı 18:9 oranındayken cihazın genel büyüklüğü ise LG G5 modelinden çokta farklı değil.
Cihazın arka tarafında ise LG yine tercihini çift kameradan yana kullanmıl durumda. Bu sefer her iki kameranın da 13 MP olmasını bekliyoruz.  Kamera bölümünün hemen altında ise parmak izi okuyucuyu görüyoruz. Bu sensör aynı zamanda güç tuşu olabilir. Cihazın ses açma-kapama tuşları ise sol tarafa konumlandırılmış.
LG G6’nın kaputunun altına baktığımızda ise bizleri çok büyük, über bir sürpriz olmazsa Snapdragon 821 yongası karşılayacak. Bununla birlikte 4 GB RAM 32/64 GB depolama alanı ile desteklenen cihaza gerekli enerjiyi 3200mAh gücünde batarya sağlayacak. IP68 sertifikasıyla suya/toza dayanıklı olan cihaz önümüzdeki Pazartesi günü başlayacak olan MWC fuarında tanıtılacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.