LG G7 ve Firmadan Önemli Detaylar Var | Dijitaller

LG G7 ve Firmadan Önemli Detaylar Var


Eveeett

Güney Koreli üretici LG, bildiğiniz gibi düzenli olarak her sene amiral gemisi modelini piyasaya sürüyor. G serisi adı altında boy gösteren modellerde artık sıra LG G7‘ye geldi. Ancak firma tarafından amiral gemi telefon stratejisinde radikal bir değişikliğe gidileceği de doğrulandı. Her neyse hemen detaylar efendim.

Öncelikle LG G7

LG G7 zaten bir süre önce sızmıştı ve bazı özellikleri de ortaya çıkmıştı. Yakın bir zamanda ise bir görseli ortaya çıktı. Buna göre cihaz tasarımı tahmin ettiğimiz gibi LG V30’un izinden gidiyor ve zaten neredeyse olmayan yan çerçevler daha da incelerek karşımız açıkıyor. Üst ve alt çerçeveler de yine oldukça ince tutulmuş. Ön tarafata üst çerçevede gözümüze takılan önemli şey ise çift kamera ve sensörlerin olması. Herhangi bir çetnik göremiyoruz ancak bu görselin kesin doğrulu olmadığını da aktaralım.

Bunun yanı sıra LG G7’de 18:9 FullVision ekran, Qualcomm Snapdragon 845 CPU ve Adreno 630 GPU, Qualcomm Quick Charge 4.0, kablosuz şarj desteği, 6 GBRAM, çift arka kamera, çift selfie kamerası, IP 68 sertifikası ve Iris tarayıcı gibi özelliklerin olacağını tahmin ediyoruz ki şaşıracağımızı sanmıyoruz.

Telefon, Mart ayında tanıtılacak ve Nisan ayında piyasaya sürülecek.

Değişen Strateji

LG, genel olarak büyüyen ve karını arttran bir firma konumundayken aynı şeyi firmanın mobil bölümü için kesinlikle söyleyemiyoruz. Oldukça uzun süredir istikrardan uzak finansal sonuçlar ile karşılaşan mobil bölüm sürekli zararlar ile LG’ye kan kaybettiriyor. Bu durum radikal bazı önlemlerin ve kararların verilmesi anlamına geliyor.

CES 2018 kapsamında başkan yardımcısı Cho Sung-jin, artık her yıl yeni amiral gemisi stratejisini sonlandırdıklarını ve her yıl yeni bir amiral gemi üretmeyeceklerini, ihtiyaca göre üreteceklerini aktardı. Daha fazla detay verilmedi ancak bazı olası tahminler bulunuyor.

Tahminlere göre LG, ürün gamı sayısı azaltacak. Aynı zamanda bir yıl içerisinde duyurulan iki amiral gemisi serisinden (G serisi ve V serisi) birisi iptal edilecek ki fısıltı gazetesi bu serisini V ailesi olacağını söylüyor.

Bakalım neler olacak.

#Kaynak; UberGizmoGSMAreana

 

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LG G7 ve Firmadan Önemli Detaylar Var

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz