LG, Ultra HD Panel Tedariğinde Lider


Araştırma kuruluşu IHS tarafından yapılan araştırmaya göre 4K Ultra HD panel tederağinde LG yılın son çeyreğini lider olarak kapattı. Panel üretiminde LG ve Samsung’un kıyasıya yarışı sürüyor zira yılın son çeyreğini Samsung ikinci olarak kapattı.
LG, yılın son çeyreğinde toplamda 3.98 Milyon Ultra HD panel satışı gerçekleştirirken firma bir önceki çeyreğe göre panel satışlarını 380 bin adet arttırdı. Ultra HD panel satışlarında son çeyrek verilerine göre Samsung, 2.8 Milyon satış ile ikinci sırada yerini alıyor. Samsung’un bir önceki çeyreğe nazaran satışlarda %24 düşüş yaşadığını belirtelim.
Ultra HD panel pazarına baktığımızda ise yılın son çeyreğinde toplamda 11.52 Milyon satışın gerçekleştiğini görüyoruz. 2016 yılında Ultra HD panellerin satışının dahada artacağını söyleyebiliriz. Tabi 4K içeriklerinde gelmesi en büyük temennimiz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir