LG, V30'un Devrimci Kamerasını Duyurdu


Güzel çekecek.

Yaklaşmakta olan LG V30 tanıtımı bir kenarda dursun LG, telefon hakkında en merak edilen bilgiyi geçtiğimiz gece paylaştı. LG’nin açıkladığı özelliklere bakarsak V30, en iyi kameralardan birine sahip olabilir. Özellikle dışık ışıkta yapılan çekimlerde farkını öne çıkarabilir.
LG V30, önceki sızıntılardan da bildiğimiz gibi yine çift kamera ile gelecek. Bu çift kamera telefonda önceki nesilde olduğu gibi bir çıkıntı yapmayacak. Bununla birlikte Optik Görüntü Sabitleme (OIS), Elektronik Görüntü Sabitleme (EIS) ve Lazer otofokus özellikleriyle desteklenecek.

Şimdi asıl noktaya geliyorum. V30’un arkadaki ana kamerasının diyafram açıklığı f/1.6 değerinde olacak! LG G6 ve LG V20’de bu rakam f/1.8 idi. Buradaki gelişme sayesinde V30, artık sensörüne %25 daha fazla ışık alabilecek. Dolayısıyla, düşük ışıklı koşullarda çok daha net çekimlerin önü açılacak. Bununla birlikte LG, kamera lensinde artık plastik yerine cam kullanacak. Crystal Clear Lens olarak adlandırılan bu özellik sayesinde daha doğru renklerde çekim yapılacak.
Ek olarak arka taraftaki ikinci kamerada da iyileştirmeler söz konusu. Bildiğiniz gibi LG, rakipleri Huawei, Xiaomi Mi6, Oneplus 5 ve iPhone 7 Plus’dan farklı olarak ikinci kamerayı geniş açılı çekimler için kullanıyor. Fakat, LG G6’da da gördüğümüz üzere neredeyse 180 derecelik geniş açılı çekimlerde GoPro’da olduğu gibi benzer bir bozulma yaşanıyor. Firma, bunun minimuma indirildiğini belirtiyor.
LG V30, IFA fuarından bir gün önce 31 Ağustos tarihinde tanıtılacak.
Kaynak; LGNewsRoom


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.