LG Yeni Dokunmatik Panel Üretimine Başladı


LG önümüzde ki yıl kullanılabilir olacak yeni dokunmatik panel teknolojisi hem daha ince hemde daha hafif olacak. Advanced In-Cell Touch (AIT) teknolojisine sahip panellerin üretimine LG Display‘ın başladığı belirtildi.
Standart LCD panellerde dokunuşları hisseden sensörler ek bir katmanda bulunurken LG’nin geliştirdiği bu teknoloji sayesinde sensörler LCD panelin içine gömülmüş olacak. Bu sayede ek katmandan kurtularak daha ince ve hafif diz üstü bilgisayarlar veya tabletlerin önü açılmış oluyor. LG Display tarafından yapılan açıklamaya göre teknolojinin 15.6-inç Full HD panellerde %25 daha ince ve %35 daha hafif ekranların üretilmesine olanak sağladığı belirtiliyor.
Advanced In Cell Touch
Ayrıca sensörler dokunduğunuz alana daha yakın olduğundan dokunmatik hassasiyet de ciddi oranda artacaktır. Ayrıca yapılan açıklamaya göre AIT teknolojisine sahip panellerde ışık kaybı, parlaması veya sızması gideriliyor. Yeni panel teknolojisi Stylus kalemlerini desteklediğini de belirtelim ve bu teknolojinin LG G4’te kullanıldığını söyleyelim.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.