LG'den Şık Akıllı Saat: Watch Urbane


LG giyilebilir teknolojinin akıllı saat tarafında gerçekten şık ürünlere imza atıyor. Firmanın yeni akıllı saati olan Watch Urbane son derece lüks ve şık bir görünüme sahip. P-OLED yuvarlak ekranı ilede saat olmayı başarmış diyebiliriz. Metal gövdesi ve değiştirilebilir kordonu ile aksesuar tarafında bize göz kırpıyor. SnapDragon 400 yongasının 1.2 GHz hızında çalışan dört çekirdekli versiyonunu kullanan model 4 GB depolama alanı ve 512 MB RAM ile desteklenmiş.Ekran tarafında ise 1.3” yuvarlak bir ekrana sahi ve bu ekran 320×320 piksel çözünürlüğünde. Piksel yoğunluğu ise 245 ppı seviyelerinde. Batarya kısmında ise 410 mAh boyutunda bir pile yer verilmiş durumda. Ayrıca IP-67 sertifikası sayesinde su geçirmeye dayanıklı bir yapıda olduğunu da söylemekte fayda var. Sensör kısmında ise ivmeölçer, pusula, jiroskop, kalp atışı sensörlerini de bünyesinde bulunduruyor. Watch Urbane, Android Wear işletim sistemi ile gelecek fakat Watch Urbane LTE adında farklı bir versiyona da sahip.
lg-watch-urbane-announcement-1200-80
Watch Urbane LTE tasarımsal ve donanımsal olarak Watch Urbane ile benzer yapıda olsa da ayrıldıkları bir iki farklı yön var. İsimden anlaşıldığı gibi LTE desteği sunan saat bu sektörde bir ilki de başarmış durumda. LTE desteği sayesinde SMS gönderebilme veri aktarımı ve arama yapmasına olanak sağlıyor. İşletim sistemi olarak da farklı bir OS kullanacağı söyleniyor ancak tam detay LG’nin MWC tanıtımında verilecek. LTE desteği dışında farklı olarak NFC desteği, 1GB RAM ve 710 mAh bataryaya sahip. Sensör kısmında ise kardeşi Watch Urbane ile aynı yapıda.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir