LG'nin Yeni OLED Ekranı Şeffaf, Esnek ve Editörden Uzun!


Haberi yazandan uzun şeffaf OLED ekran

Son yıllarda erkan teknolojilerinde hızlı bir gelişme söz konusu. Bu gelişmelere imza atan en önemli firmalardan biri olan LG’nin LG Display bölümü, yeni tanıttığı OLED ekranı ile adeta büyüledi. Kısa süre önce duyurulan yeni OLED ekran, dünyanın ilk esnek ve şeffaf ekranı olma özelliğine sahip.
Ekran en-boy oranı 16:9 olan ve diagonal olarak 77 inçlik UHD (3840 × 2160) bir görüntü sunan OLED ekran böylece 170.5 santimetre uzunluğa ulaşıyor, yani benden uzun. Tabi OLED ekranı farklı kılan beden uzun olması değil, şeffaf ve esnek olması. LG’ye göre bu panel, %40’a kadar bir şeffaflık sunuyor. Aynı zamanda esnek-bükülebilir yapıda olan panelin esneme yapı 80 derece ise sınırlandırılmış.
Elbette LG’nin bu yeni ekranını hemen TV’nizde yada monitörünüzde görmeyi beklemeyin. Bu teknoloji ilk olarak tabelalar ve benzerleri için kullanılacaktır. Benzer çalışmaları Samsung ve Panasonic tarafında da görüyoruz. Önümüzdeki yıllarda bol bol tüketici sınıfı esnek ve şeffaf ekranlara sahip cihazlar göreceğimize benziyor.
Kaynak; LG Display


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.