Logitech K310 Yıkanabilir Klavye İncelemesi


Yazılım Mühendisliği öğrencisi ve teknoloji tutkunu biri olarak bilgisayar başında oldukça fazla vakit geçiren biriyim. Haliyle bir müzisyen için enstrümanı ne ise benim içinde klavye öyle oluyor. Bir süre klavye arayışına girdikten sonra K310 ile karar kıldım. Aylarca tecrübe ettiğim deneyimlerimi bu incelemede sizlere yansıtacağım.

Teknik Özellikler

  • Destekledği İşletim Sistemleri: Windows® XP, Windows Vista® , Windows® 7, Windows® 8
  • Bağlantı tipi: USB
  • Düşük profil – Ciklet tipi tuş tasarımı
  • 3 Yıl Garanti
  • Yıkanabilir

Tasarım

Tasarım olarak çok şık bir klavye. Mat beyaz tuşlar ve mat koyu gri taban rengi ile çok güzel bir renk uyumu sağlanmış. Aynı zamanda tuş üzerindeki yazılarda taban rengi ile eşleştirilerek renklerde tasarım bütünlüğü yakalanmış. Tuş tasarımında ise düşük profilli ciklet tasarımı tercih edilmiş. Hafıf ayrık olan bu beyaz tuşlar oldukça şık duruyor.

Kullanım Deneyimleri

Tuşların düşük profilde ayarlanmış olması yazma hızını gerçekten hızlandırıyor ve daha zevkli hale getiriyor.. Basma hissiyatı ise orta seviyede diyebiliriz. Tuşların hafif aralıklı olmasından dolayı kısa bir alışma süreci gerektiriyor. Kesinlikle oyun oynanamaz bir klavye değil. Ben aylardır rahatlıkla oynuyorum. Yaklaşık bir buçuk iki hafta içinde tuşlar kirlenmeye başlıyor. Hiç sorun değil gidip çeşmenin altında bir bez ile sürterek yıkayabiliyorsunuz. Tuşların üzerindeki lazerle yazdırılmış karakterler UV kaplı olduğu için kesinlikle silinme bozulma gibi bir durum yaşanmıyor. Yıkama sonrası klavye ilk satın aldığınız günkü kadar temiz oluyor. Tuşarın arası ayrık olduğu için ufak bir fırça ihtiyacı da dıuyabiliyorsunuz. Logitech bunu da düşünerek klavyenin altına dahili bir fırça yerleştirmiş.


Bahçeşehir Üniversitesi yazılım mühendisliği bölümünde 3.sınıf öğrencisiyim. IBM Türkiye'de öğrenci elçisi olarak görev almaktayım. Yazılım benim için bir işten öte, tutku. Şu anda kendi tarayıcı oyunumu yazmakla uğraşıyorum.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.