Macbook Air'e Rakip LG Gram Geldi


Bildiğiniz gibi Kore devi LG, genelde mobil pazarda ve televizyon pazarında etkin rol alıyordu. Firma yeni bir karar alarak dizüstü sektörüne de giriş yaptı. Şimdilik ABD pazarına sunulan LG Gram dizüstü modeli tasarımsal açıdan son derece şık ve ince. Karşılaştırma yapmak gerekirse Apple’ın Macbook Air cihazının rakibi konumunda diyebiliriz.


LG Gram, 13 ve 14 inç ekran boyutu seçeneklerine sahip durumda. Full HD ekran çözünürlüğüne sahip olan cihazın paneli IPS teknolojisine dayanıyor. Bu sayede canlı görüntüler elde edilirken farklı açılardan da görüntü bozulmuyor. Ekran tarafından cihazların ağırlığı ve kalınlığına geçtiğimizde bizleri çok iyi değerler karşılıyor. Cihazlar sadece 12.7mm kalınlık (incelik desek daha iyi sanki. Bu arada Macbook Air 17mm) ve 980gr ağırlık sunuyor. Donanım tarafında ise cihazlar ekran boyutuna göre değişiklikler gösteriyor.
medium01
13” olan model Broadwell tabanlı Core i5 5200U işlemcisini kullanırken 8GB tek kanal RAM, 128GB SATA 3 SSD, Intel HD 5500 GPU, 1.3MP webcam camera ve 4555mAh batarya özelliklerine sahip. Ekran ile çerçeve arasında ki boşluğun 4.4mm olan cihaz 7.5 saat kullanım imkanı sunuyor. Magnezyum ve Polikarbon materyallerden oluşan gövdesinde 1 adet HDMI, 2 adet USB 3.0, Micro SD kart girişi ve diğer standart portların yer aldığını görmekteyiz.  Ürün 899$ fiyat etiketine sahip.
medium10-infill
14” modele geçtiğimizde ise aşağı yukarı benzer donanımlar bizleri karşılıyor ancak bir iki farklı detay söz konusu. Cihazın giriş-çıkış portları, şarj süresi, kamerası, RAM miktarı aynı seviyedeyken işlemci tarafında Broadwell Core i7 5500U seçilmiş. SSD tarafında ise kapasite 256GB‘a çıkarılmış. Fiyatı ise 1399$ seviyelerine çıkabiliyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.