Marvel ve Square Enix Ortaklığında Avengers Oyunu Geliyor | Dijitaller

Marvel ve Square Enix Ortaklığında Avengers Oyunu Geliyor

Oyun dünyası ve sinema/comic dünyasının birçok kez yollarının kesiştiğine şahit olduk. Ancak bu denli büyük bir adımın atılmasına belkide ilk defa şahit oluyoruz. Yapılan açıklamaya göre Marvel ve Square Enix bundan sonraki birçok oyunda beraber çalışacak.

Bu çalışmaların ilk meyvesi ise The Avengers oyunu olacak. Ortak projelerde sadece bu iki firma olmayacak, aynı zamanda Tomb Raider geliştirici ekibi olan Crystal Dynamics ve Deus Ex serisi geliştiricisi Eidos Montréal’de bu ikiliye destek verecek. Yapılacak projeler ve oyunlar bu iki firmanın elinden yada sadece bir tanesinden çıkacak.

The Avengers markasını taşıyan oyun projesinin ilk duyurusu resmi Marvel Entertainment YouTube kanalından geldi. Yayınlanan kısa videoda çok şey görünmüyor ama Hulk’un seslerini de işitiyoruz. Öte yandan proje sadece bir oyundan değil bir seriden ibaret yada Marvel sinematik evreni gibi uzun soluklu olabilir. Aynı zamanda Marvel filmleriyle de alakalı detaylar oyunların konusunda gerçekleşebilir.

Henüz bir oyun adı, çıkış tarihi gibi şeyler netleşmiş değil. Ancak tahminimizce 2018 veya 2019’da ilk oyunu görmüş olacağız.

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Girdiğiniz bilgiler üçüncü şahışlarla paylaşılmaz. Zorunlu alanlar: *