Meizu M2 Note Fiyatı İle Dikkat Çekiyor


Çinli Meizu serinin ilk modeli M1 Note ile oldukça iyi satış rakamlarına ulaşmıştı. İlk ürün üstün fiyat performans dengesi ile oldukça beğeni toplamıştı. Firma kısa süre önce M2 Note (Blue Charm Note 2) modelini resmiyete kavuşturdu. Yine fiyatlandırma olarak çok agresif olan firma, ürünü fiyatından çok daha üst seviye donanımlar ile doldurmuş durumda. Ayrıca firma ülkemizde satılan MX 4 e MX 4 Pro modelleri ile de beğenilmişti.
Meizu-M2-Note (1)
Meizu M2 Note Sharp yapımı 5.5” Full HD IPS LCD panel kullanıyor. Panel 450 nit parlaklık 1000:1 kontrast oranı sunuyor. Ayrıca panelin benzerlerine oranla daha düşük bir güç tüketimine sahip olduğu biliniyor. Cortex-A53 tabanlı 64-Bit 8 çekirdekli MediaTek MT6753 yonga 1.5 GHz hızında çalışırken modele grafik tarafında Mali-T720 eşlik ediyor. 2GB LPDDR3 belleklerin yanında 16 GB ve 32 GB depolama seçeneği mevuct olan M2 Note ayrıca SD Kart ile hafızası genişletilebiliyor.
Meizu-M2-Note (2)
Cihazın arka kısmında çift ton led flaşlı 13 Megapixel çözünürlüğünde f/2.2 diyafram açıklığına sahip kamera yer alırken ön yüzde ise f/2.0 diyafram açıklığına sahip 5 Megapixel değerinde kameraya yer verilmiş. Tasarımsal olarak seriyi devam ettirse de önde bulunan ve diğer modellerinde de kullanılan daire biçiminde ki kapasitif home tuşu artık fiziksel home tuşuna dönüştürülmüş.
Meizu-M2-Note
Bununla birlikte 8.7mm kalınk ve 149gr ağırlığa sahip olan modelde 3100 mAh gücünde batarya kullanılıyor. Yüklü olarak Android 5.0 Lollipop ile gelen model arayüz olarak firmanın geliştirdiği FlymeOs 4.5‘i kullanıyor. Ürünün 16 GB modeli 130$, 32 GB modeli 160$ fiyatından satışa sunulacak. 12 Haziran’da ürünün Çin’de raflara çıkacak. Bakalım Türkiye’ye geleceğinde dair bir bilgi olmasa da gelmesi durumunda çok iyi satış rakamlarına ulaşacağını düşünüyorum.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.