Microsoft Azure artık Tüm Öğrencilere Ücretsiz


Geliştiriciler için gelişmiş bulut servisleri sunan Microsoft Azure, bir öğrencinin karşılayamayacağı kadar pahalı olan bir çok güzel servisini öğrencilere artık ücretsiz olarak sunuyor.
Öğrenci geliştiriciler için Microsoft Azure, bulutta web sitesi ve web uygulamaları geliştirmeyi kolaylaştıracak birtakım zengin özellikler sunuyor. Örneğin, öğrencilere, ASP.NET, Java, PHP, Node.js veya Python ile programladıkları web uygulamalarını saniyeler içinde geliştirme, kurma ve ölçeklendirme yeteneğini sağlayan Azure App Service Web Apps. Diğer bir özellik olan Uygulama Anlayışları, öğrencilere, ASP.NET hizmetleri, ayrıca Windows Phone, iOS ve Android için mobil uygulamalar genelinde kullanılabilirlik, performans ve kullanım için 360 derecelik bir bakış sağlıyor.
Microsoft Azure, birçok programlama dilini destekleyen açık bir platform, Microsoft Azure için geliştirmenin en kolay yolu da Visual Studio Online’dan geçiyor. Visual Studio Online, şu anda çeşitli platformlar genelinde yazılım planlama, geliştirme ve göndermenin en hızlı ve kolay yolu.  Öğrenciler, bulut altyapısı sayesinde tek bir sunucu kurma veya yapılandırmalarına gerek olmadan dakikalar içinde sorunsuz çalışır duruma gelebiliyorlar.
Kayıt olmak için: https://www.dreamspark.com/Product/Product.aspx?productid=99


Bahçeşehir Üniversitesi yazılım mühendisliği bölümünde 3.sınıf öğrencisiyim. IBM Türkiye'de öğrenci elçisi olarak görev almaktayım. Yazılım benim için bir işten öte, tutku. Şu anda kendi tarayıcı oyunumu yazmakla uğraşıyorum.

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Azur’a kayıt olurken “Teklif ‘ms-azr-0144P’ bilgisini bulamadık.” hatası alıyorum. nasıl çözerim ?