Microsoft; Paint'i Öldürmedik, Mağaza'ya Kaldırıyoruz


Paint Terk

Microsoft’un Windows işletim sisteminin ilk sürümünden beri yani Windows 1.0’dan bu yana 32 senedir bizlere hizmet veren Paint, artık işletim sisteminin bir parçası olmayacak. Microsoft, tarafından belirtilenlere göre Paint, bir sonraki büyük güncellemede işletim sisteminden kaldırılacak.
Fakat, Paint tamamen yok olmayacak. Microsoft, Paint uygulamasını Windows Mağaza’sına taşıyacak ve orada yaşamasına izin verecek. Dileyen kullanıcılar oradan sistemlerine indirebilecek. Bu yılın sonbahar döneminde gelmesini beklediğimiz ikinci Creators Update ile Paint, Windows 10’a elveda diyecek.

Kullanıcılar Paint’in kaldırılacak olmasına büyük tepki göstermekte fakat Microsoft, ilk Creators Uptade ile gelen Paint 3D’yi kullanımda bırakacak. Bu arada Paint 3D’nin de klasik Paint’in bazı işlevlerinden yoksun olduğunu belirtelim.
Açıkçası Microsoft, eğer bu 32 senede Paint’i geliştirmeye devam etseydi üçüncü parti diğer uygulamalara daha az ihtiyacımız olabilirdi. Ve hatta bunun üzerinden gelir sağlayabilirdi. Her neyse, işin özü Paint tamamıyla ölmedi, sadece Mağaza’ya yollandı.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.