Microsoft, Ücretsiz Windows 10 S'den Pro'ya Yükseltme Süresini Uzattı


Bedava yükseltme

Microsoft’un yeni olarak sayabileceğimiz Windows 10 S işletim sistemi için ücretsiz yükseltme fırsatının süresi uzatılıyor. Kullanıcılar artık bir süre daha Windows 10 S cihazlarını Windows 10 Pro sürüme yükseltmek için zaman kazanmış durumda.
Microsoft, yüksetlme süressini normalde bu takvim yılının son günü olarak belirlemişti anacak 5 Eylül tarihli blog yazılarında bu süreyi 31 Mart 2018 tarihine kadar uzattıklarını açıkladılar. Bu yükseltme neden önemli diyebilirsiniz. Windows 10 S, sadece Windows Store üzerinden indirme işlemi yapabiliyor. Başka yollarla uygulama yüklemesine izin vermiyor. Bu haliyle daha hafif, daha hızlı olan Windows 10 S, ChromeOS’un rakibi konumunda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Windows 10 S Tanıtıldı; Nedir ne Değildir

Fakat bir sorun var. Markette öğrencilerin ya da profesyonellerin ihtiyaç duyduğu uygulamaların çoğu ne yazıkki bulunmuyor. Dolayısıyla Microsoft’da bunun farkında olmalı ki işletim sistemini Windows 10 Pro sürüme yükseltme seçeneği sunuyor. 31 Mart 2018 tarihinden sonra bu yükseltme işleminin ücreti 49 Dolar olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Asus ZenBook Flip S; Windows 10 S’li En ince Dönüştürülebilir Laptop

Windows 10 S’li laptoplar bu yılın sonuna kadar pazarda hacimli şekilde boy göstermeye başlayacak. Aldığınız gibi yükseltme işlemini yapmanız sizin yararınıza olacaktır.
Fakat şunu da belirtmeliyim. Microsoft, Windows 10 S sürümünü mağazaya bağlı olarak duyuruyor. Ama mağanın boş olduğunu bildiği için yükseltme seçeneği koyuyor. Bu biraz ironik bir durum.

#Kaynak; Engadget


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir