Microsoft'un Arrow Launcher Uygulamasına Göz Atıyoruz


Microsoft‘un Android platformu için geliştirdiği Arrow Launcher kısa süre önce sızdırıldı. APK dosyası sızan uygulamanın linkine yazımızın sonunda ulaşabilirsiniz. Bizde sizin için henüz Beta sürecinde olan uygulamayı indirip telefonumuza yükledik ve genel bir değerlendirme yaptık. Sizinde denemenizi tavsiye ederiz.
Arrow Launcher görünüm açısından Andorid 5.0 Lollipop’u andırsa da uygulamanın içine girdiğimizde farklılıklar göze çarpıyor. Giriş ekranı 3 ekrandan oluşuyor. İlk ekranımızda sık ve son kullanılan uygulamalar gösteriliyor. Bu ekran üzerinde bir değiştirme yapamıyoruz. En azından bu ekranın sadece bir kısmında sık ve son kullanılan uygulamalar gözükse daha iyi olurdu. En azından bu ekranın bir tane widget desteği olmalıydı diye düşünüyorum.
Screenshot_2015-07-26-20-12-04 (2184 x 1280)
Parmağımızı sağ tarafa doğru kaydırdığımızda Son Arananlar gösteriliyor bu ekrandan tuş takımına ve rehber’e geçiş kısa yolları da bulunmakta. Buradan görünen kişilerin üstüne dokunarak arayabilir (Yada direk arama simgesine basabilirsiniz), mesaj atabilir veya mail gönderebilirsiniz.
Screenshot_2015-07-26-20-12-22 (1456 x 1280)
Ana ekrandan sola doğru kaydırdığımızda ise notlar ve hatırlatıcı ekranı görünüyor. O ekranda ister not ekleyebilir yada hatırlatıcı ekleyebilirsiniz. Bence son derece kullanışlı.
Parmağımızı yukarıya doğru kaydırdığımızda özelleştirebileceğimiz bir ekrana ulaşıyoruz. Bu ekranda klasörler yapabiliyoruz. Uygulama çekmecesi ise alfabetik olarak listelenmiş. Bu ekranda istediğimiz bir uygulamaya basılı tutarak bahsettiğim özelleştirilebilir ekrana taşıyabiliyoruz.
Screenshot_2015-07-26-20-12-37 (1462 x 1280)
Launcher’in son derece akıcı çalıştığını söylemeliyim. Kullanım süresi üçünde en ufak kasılma, takılma, şişme yaşamadım. Eksiği yok mu? Var. Özelleştirme olanağı bir hayli dar. Giriş ekranında neredeyse bir değişiklik yapamıyoruz. Geçiş efektleri standart ve değiştirilmiyor. Launcher’de sadece duvar kağıdı değiştirilebiliyor. Ama genel olarak beğendim. Normal arayüzden ayrıldığım süre zarfında bir eksiklik yaşamadım. Tabi Launcher şuan Beta sürecinde yani bu saydığım eksikliklerin tamamı nihai sürümde giderilebilir.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.