'Minecraft' 4K'da Tamamen Farklı Bir Oyuna Benziyor


Microsoft’un E3 2017 duyurduğu önemli haberler arasında Minecraft’da yer alıyor. Minecraft arık grafiksel ve oynanış bakımından çok daha zengin hale getiriliyor.

Piksel piksel grafikleri ile bundan 20-30 yıl önceki oyunların atmosferini yaşatan Minecraft, aynı zamanda günümüz genç kuşağını da peşine takmış durumda. Microsoft ise Minecraft’ı daha da geliştirmenin peşinde. Oyuna gelecek önemli güncellemeler ile birlikte hem grafiksel hem de etkileşim alanında önemli değişikliklere gidiliyor.
Bildiğiniz gibi Xbox One X gerçek 4K deneyimi olarak duyurulmuştu. O konsolda 4K oyunlar hayli iyi görünecektir… Birde 4K çözünürlükte Minecraft var. Pikselli 4K Minecraft’a bu sonbahar döneminde gelecek Super Duper Graphics Pack güncellemesi ile kavuşacağız. Elbette bu güncelleme bize sadece 4K vermiyor. Aynı zamanda atmosfer, su ve bitki örtüsü gibi alanlarda da grafik kalitesini yükseltecek. (Gün batımı büyüleyici görünüyor.)
(Aşağıdaki görsellerde fark daha iyi belli oluyor. Sağdaki mevcut sürüm, soldaki Super-Duper)


Bununla birlikte bir de Better Together güncellemesi var. Ağustos ayında gelecek olan bu güncelleme ile birlikte topluluk pazarında ve sunucu tarafında yenilikler getiriyor ve bizlere platformlar arası oyun deneyimini bahşediyor. Tabi bu platformlar arasında PS4 ve PS4 Pro şimdilik yer almamakta.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.