MKHBD iPhone 8'in Sahte Modelini İnceledi


Sahte model.

Popüler teknoloji Youtube kanalı olan MKHBD, iPhone 8’in şimdiye kadar sızan görselleri ve render modellerini taban alan sahte bir modelini incelemiş.
Fiziksel ve tasarımsal açıdan kaliteli bir maket olan iPhone 8’in bu prototipi bize şimdiye kadar gelen görselleri daha iyi analiz etme şansı tanıyor. Köşeden köşeye 5.8 inçlik bir OLED ekran ile gelmesini beklediğimiz iPhone 8’in ön panelinde sensörlere ve FaceID’ye ayrılmış bir ”sensör çubuğu” yer almakta. Onun dışında ön yüzün tamamı ekran. Dolayısıyla bir iPhone, ilk defa ekran-kasa oranı bakımından rekabetçi ve belki de en iyisi olacak.

Telefonun arkası ise ön yüzünün tam tersine hayli çirkin. Evet, tamamı cam kaplama ve muhtemelen bu sayede kablosuz şarj yeteneğine de sahip olacak ama o kamera çıkıntısı yine can yakacak. iPhone 7 Plus’da da olduğu gibi iPhone 8’in dikine kamera kısmı hayli çıkıntı yapıyor olacak.

Onun dışında enteresan bir şekilde sızan daha önceki görsellerde de gördüğümüz üzere telefonun güç butonu daha geniş ve daha uzun. Bazıları güç butonuna entegre parmak izi okuyucunun ve ToucID’nin olabileceğini söylüyor ama bunlar sadece söylenti, hatta yukarıda bahsettiğimiz her şey söylentiden ibaret. Her neyse, en iyisi siz videoyu aşağıdan izleyin.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.