Moto G5 ve G5 Plus Tüm Detaylarıyla "Sızdı" | Dijitaller

Moto G5 ve G5 Plus Tüm Detaylarıyla ”Sızdı”


Lenovo‘nun Barcelona’da gerçekleşecek olan Mobil Dünya Kongresi (MWC) kapsamında Moto G5 ve G5 Plus modellerini tanıtacağı noktasında söylentiler ve bilgiler uzunca bir süredir dolanıyordu. Yeni gelen bilgilere bakacak olursak cihazların tanıtım tarihini beklemenize gerek yok çünkü tüm detaylar elimizde diyebiliriz.

Moto G5 Plus

Beklenildiği gibi iki cihazın en güçlüsü Moto G5 Plus oluyor. 5.2 inç büyüklüğünde Full HD ekranını Gorilla Glass 3 ile koruyan cihazın kalbinde ise Snapdragon 625 yonga seti, 2 GB RAM ve 64 GB dahili arttırılabilir depolama alanı yer alıyor.

Çift otofokus pikselli 12 MP ana kameraya ek olarak ön tarafında 5 MP selfie kamerasının konumlandırıldığı cihazda, 3000mAh gücünde ”TurboPower” destekli batarya bulunuyor. NFC, parmak izi okuyucu ve Android 7.0 Nougat ile gelecek cihazın boyutları ise 150,2 x 74 x 7,9 mm, ağırlığı ise 155 gram.

Moto G5

Diğer taraftan Moto G5 ise 5 inçlik yine Full HD çözünürlüğe sahip ekran ile karşımıza çıkıyor. Snapdragon 430 yongasından gücünü alan cihaza 2 GB RAM ve 32 GB arttırılabilir depolama alanı eşlik ediyor. 13 MP arka kameraya ön tarafta 5 MP selfie kamerası eşlik ederken 2800mAh değerinde batarya gerekli enerjiyi telefona sağlıyor. NFC’nin bulunmadığı telefonda parmak izi okuyucu bulunurken cihaz kutudan Android 7.0 Nougat ile çıkıyor olacak. Ebatlar 144.3 x 73 x 9.5mm değerindeyken ağırlığı 145 gram seviyesinde.

Görüldüğü üzere Moto G5 ve G5 Plus tasarım açısından çok büyük farkları barındırmıyor hatta ilk bakışta aynı cihaz yanılgısına düşülebiliyor. Ancak iki cihaz arasındaki en keskin ayrım arka kamera bölmesinde bulunuyor; G5 Plus’ın kamera bölmesi çıkıntılıyken kardeşinde tam tersine içe çökük halde. Cihazların şimdilik bir fiyat bilgisi bulunmuyor ancak tanıtıldıklarından çok kısa bir süre içerisinde satışa çıkmalarını bekliyoruz.

Kaynak; GSMArena

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Moto G5 ve G5 Plus Tüm Detaylarıyla ”Sızdı”

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz