Muğlada Yaşanan Anlık Internet Kesintileri


Genel olarak ülke ortalamasının üzerinde İnternet erişimine sahip olan güzel ilimiz Muğlada bu sıralar İnternet erişiminde kısa süreli bağlantı sorunları yaşandığına dair kullanıcılardan çeşitli bilgiler geliyor.

Sorunun Yaşandığı Bölgeler

Konu hakkında İnternet üzerinde araştırma yaptığımızda genel olarak sıkıntı Bodrum ve Datça bölgesi ağırlıklı olarak gözüküyor fakat diğer ilçelerde oturan TürkTelekom kullanıcılarının da sorun yaşadıklarını söylüyorlar.

Sorunun Belirtileri

Kullanıcılar internette gezinirken sanki kablosu kopmuş gibi bağlantısı kesiliyor fakat Modem üzerindeki DSL ve İnternet ışıklarının yandığını söylüyorlar. Bu kesinti 10 ila 15 saniye sürüdüğünü ve ardından tekrardan İnternete bağlandıklarını söylüyorlar.

Kullanıcılar sorunu teknik ekiplere sorduklarında bazı ekipler fiber optik kabloda sorun olduğunu duymuşlar, bir başka kullanıcıya ise Muğla da bulunan ekipmanda sıkıntı oldu söylenmiş.

Sorunu şuanda sadece TürkTelekom kullanıcılarında yaşandığını diğer firmalarda ise bununla alakalı bir sorun yaşanmadığını belirtebiliriz. Umarız sorun kısa süre içinde düzelir.

 


Dijitaller'in Sunucu ve Ağ altyapısını kuran, düzenleyen. Genel olarak teknoloji ve bilim ile uğraşmayı severim . Detaylı bilgi için https://ahmetozer.org. Lütfen sorularınızı Dijitaller.com Yorumlar veya Twitter üzerinden iletin.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.