MWC 2016; Modüler Yapısıyla LG G5 Tanıtıldı, İşte Tüm Detaylar!


2016 yılının amiral gemileri MWC fuarında tanıtılmak için sıra beklerken bu gün LG karşımıza çıktı ve yeni amiral gemi modeli olan LG G5’i tanıttı. Değişen tasarımı, kamerası ve farklı bir şekilde çıkarılan bataryası ile gündemin odak noktaları arasında kalan LG G5’in teknik detayları haberimizde.

LG G5 Özellikleri

LG G5’i ilk olarak tasarım bazında ele aldığımızda klasik G serisi çizgisinden biraz saptığını görüyoruz. Genel kaba hatları ile G4 ve V10’un birleşimi gibi görünen cihaz tamamıyla metal gövdeye sahipken arka taraftada iki adet kamera yer alıyor. Lazer fokus ile desteklenen bu kameraların hemen altında parmak izi okuyucu yer alıyor.
LG-G5
Aynı zamanda parmak izi okuyucusu güç butonu olarak da görev alırken cihazın sol tarafında ses açma-kısma düğmeleri yer alıyor. Modelin ön yüzünde ise klasik G serisi hatları devam ettirilmiş fakat LG logosunun olduğu alt kısım biraz fark yaratıyor. Zira orası telefondan bir çekmece misali ayrılabiliyor ve çıkarılabilir bataryaya erişim sağlanıyor.lg-g5-1456061183
Daha teknik ayrıntıya girmek gerekirse LG G5, 5.3” Quad HD (2560×1440) IPS LCD ekran ile geliyor. Bu ekran aslında özel zira hiç kapanmıyor ve saat gibi bildirimleri gösteriyor. Sürekli açık modu (Always on Display) saatte sadece %0.8 düzeyinde şarja etki ediyor ki pekte kayda değer bir tüketim değil. Gerekli olan sistem gücünü Snapdragon 820 yongasından ve Adreno 530 GPU’sundan alan telefonda 4GB LPDDR4 RAM, 32GB depolama alanı yer alıyor. Hafıza microSD kart ile 200GB’a kadar arttırılabiliyor.
lg-g5-1456061213
Cihazın arka tarafındaki kameraya geçtiğimizde iddialı 16MP+8MP  değerinde çift kamera yer alıyor ve 135 derece açılı fotoğraflara olanak sağlanıyor. Ayrıca OIS teknolojisi ve lazer fokus ile desteklenen kamera çekim hızıyla bir hayli iddialı. Ön taraftaki kamera ise 8MP çözünürlüğünde. Bunun dışında telefonda USB Type C, Hızlı şarj 3.0 özelliklerinin yanında dört farklı renk seçeneği ile geliyor. Tüm bunlara güç veren ise 2800mAH gücünde batarya olurken cihazın fiyatı ise 650-700 Dolar civarında.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.