Ne Kadar Çevirsende Para Kazandırmıyor; Google Translate


Bir de diğer tarafa Çevir?


Sundar Pichai, Google’ın ikinci çeyrek kazanç raporlarını açıkladığı konferan sırasında bazı ilginç gerçekleri ortaya attı. Google Translate, her gün yaklaşık 143 milyar kelimeyi çevirmek için kullanılıyor. Daha da şaşırtıcı olan şey, Google’ın şu anda Çeviriyi kullanarak para kazanmak için reklam göstermemesi veya herhangi bir şey yapmamasıdır.

Küresel seyahatlerdeki artışlar, Google Çeviri’nin son zamanlarda normalden daha fazla kullanılmasına yardımcı oldu. Öeellikle Rusya’nın ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Kupası, milyonlarca yolcunun anında çeviri hizmetlerine ihtiyaç duymasını sağladı.

100’den fazla dil desteği ve konuşmalarını anında çevirmek, rapor ve belgeleri çevirmek, sokak tabelaları ve normal çevirileri ile geniş bir kullanım alanına sahip olan ve günlük hayatımızı kolaylaştıran Google Translate/Çeviri, ne kadar da ücretsiz bir şekilde yoluna devam edecek soru işareti. En azından Google, ne kadar daha bu servisten para kazanmamaya devam edecek…

Google Translate büyümeye devam ettikçe, Google’ın da buradan para kazanma arzusu mutlaka artacaktır. Açıkçası Google Translate, oteller, restoranlar ve turistik yerler için yerelleştirilmiş reklamlarla seyahat edenleri hedeflemek için mükemmel bir fırsat gibi görünüyor.

Bakalım ilerleyen dönemlerde nasıl bir hamle göreceğiz.

Kaynak; TechSpot


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir