Nest 17 Haziran'a hazırlanıyor


Nest termostat 6 Ocak 2015'te CES fuarında tanıtılırken.

Termostatlarınızı hazırlayın ! Akıllı ev ürünleri geliştiren Nest firması 17 Haziran’da San Francisco’da yapacağı lansmanın davetiyelerini dağıtmaya başladı.
Akıllı termostat geliştiricisi firma 2014 yılında Google tarafından 3.2 milyar dolara satın alınmıştı. Şirket “iPod’un babası” olarak bilinen eski Apple mühendisi Tony Fadell tarafından kurulmuştu ve kendisi şuan şirketin CEO’su konumunda bulunuyor. Nest firması nesnelerin internetinin trend olduğu şu günlerde dikkat çekici tasarımlara bürünmüş akıllı ev aletleriyle tanınıyor. Yaptığı ürünlerden en dikkat çekici olanı ise “akıllı termostatlar” oldu.
17 Haziran’da Nest’in ne tanıtacağı konusundaki spekülasyonlardan biri Google’ın çiçeği burnunda nesnelerin interneti girişimi olan “Project Brillo” ile bir iş birliğine gidecek olması. Brillo gelecek nesil Android M işletim sisteminin bir parçası olacak ve Nest’in de bununla bağlantılı olması bekleniyor.
Tabiki de bunlar sadece spekülasyondan ibaret. Nest’in bunun dışında yeni bir akıllı ev ürünü de tanıtması bekleniyor. Akıllı termostat gibi bir etki yaratacak mı yoksa sadece yazılım konusunda mı bir gelişme yaşanacak bunu ilerleyen günlerde göreceğiz.
Kaynak : Mashable


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.