Netflix Mobil Uygulamasına HDR ve Dolby Vision Desteği Geliyor


Dijital medya ortamlarının kralı Netflix, kısa süre içerisinde mobil uygulamasına HDR ve Dolby Vision desteğini getirecek.

Yaptığı orijinal dizi ve filmlerin yanında Marvel ile işbirliği sonucu popüleritesini iyice arttıran Netflix, mobil uygulamasının yeni sürümünde HDR ve Dolby Vision desteğini de bizlere sunacak. Şimdilik HDR ve Dolby Vision desteğine sahip iki cihaz var; LG G6 ve Galaxy S8.
LG G6 ve Galaxy S8 ailesinin çıkışından bu yana neredeyse iki ay geçmiş olsa da henüz tüketilebilecek HDR desteği mobil tarafta bulunmuyor. Netflix’in mobil uygulamasının 5.0 sürümünde vereceği bu destek G6 ve S8 sahipleri açısından önemli zira ekranlarının gerçek kalitesini ve farkını böylece görebilecekler.
Ancak bir soru işareti var. Netflix’in açıkladığına göre desteklenen cihaz olarak sadece LG G6 belirtiliyor. Galaxy S8 konusunda hiçbir bilgi yer almıyor. Öte yandan LG G6’da sadece HD çözünürlükte bu desteğe sahip olacak. Ek olarak Netflix’in 5.0 sürüm güncellemesinin ne zaman olacağı da net olarak belli değil.
Kaynak 1 Kaynak 2


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.