Netflix, Ultra Abonelik Modelini Türkiye’ye de Getirdi!


Siz hala TV mi izliyorsunuz?


Netflix, değer bakımından kendisine para ödeyenlerin açıkçası karşılığını fazlasıyla veriyor. Fakat bir süre önce hayatımıza girmeye başlayan Netflix Ultra abonelik hizmet seçeneği ise hali hazırda bazı abonelerin canını sıkabileceği gibi, yeni abonelere de daha özel bir kapı aralıyor.

Netflix’in Ultra isimli abonelik paketi şimdilik Türkiye ve bazı Avrupa ülkelerinde kullanıma sunulmuş durumda. Ultra abonelik beraberinde Ultra HD görüntü ve ses kalitesini, HDR video desteğini ve aynı anda kullanılabilir 4 ekran desteğini getiriyor. Fakat Premium paket kullananlara ise kötü bir haber var. Mevcut 4 ekran desteği 2’ye düşürülüyor, bu can sıkıcı bir durum.

Netflix Türkiye‘de farklı olarak şimdilik Ultra paketi, tek farklılık olarak ”En yüksek ses kalitesi” özelliğini sunuyor. Önümüzdeki günlerde Netflix TR’de de muhtemelen Premium paketinin ekran desteği 2’ye çekilecek ve Ultra paketine HDR desteği gelmiş olacak.

Yeni Ultra abonelik paketinin fiyatı da belli oldu. Türkiye’de 47.99 TL olan hizmet Avrupa’da 16.99 Euro olarak belirlenmiş. Bakalım yeni abonelik hızmeti Netflix’i ve kullanıcıları nasıl etkileyecek.

Kaynak; Wccftech


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir