Netflix’i Zihin Gücüyle Kontrol Etmek İsteyenlere; MindFlix


Dünyanın en büyük dijital medya içerik sağlayıcısı Netflix’in çatısı altında çalışan mühendislerden önemli bir proje başlatıldı. Proje sayesinde Netflix’i zihin gücünüz ile kontrol edebiliyor ve kumandaya bağlı kalmıyorsunuz.
Netflix’in çalışanlarına sunduğu ‘’Hack Days’’ kapsamında ortaya çıkan projenin temelinde aslında Muse firması tarafından geliştirilen ve ağırlıklı olarak meditasyon için kullanılan kafa bandı yatıyor. Tabi Netflix mühendisleri bu bandı kişiselleştirip biraz sihir katmayı başarmış diyebiliriz.
MindFlix adının verildiği kafa bandı ile Netflix arayüzünde kafa hareketleriniz ile hareket edebiliyor ve oynatılmasını düşündüğünüz içeriğin açılmasını sağlıyorsunuz. Burada aslında sihir veya zihin okuma yok tabi ki fakat bildiğiniz gibi beyin aktiviteleri algılanabiliyor dolayısıyla bu alet de o işe yarıyor. MindFlix için hazırlanan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Kaynak; TheNextWeb


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.