Netflix’in ilk Türk Dizisi Detaylanıyor; Çıkış Tarihi Belli Oldu


Dünyanın en popüler çevrimiçi içerik sağlayıcısı Netflix, ilk Türk dizisi hakkında yeni detaylar paylaştı. Dizi özel bir kahramanlık hikayesini konu alacak.

Online film ve dizi platformu Netflix, Türkiye’deki ilk orijinal dizisine dair yeni detayları paylaştı. Geçtiğimiz haftalarda ilk Türk dizinin geleceğini duyuran firma, kısa süre önce dizeye ait ilk detayları, çıkış tarihini ve konusunu paylaştı.

Türkiye’de yazılıp çekilecek olan dizi sadece Türkiye’de değil tüm dünyada gösterime girecek. Yapılan açıklamaya göre dizinin temel konusu, özel güçlere sahip olduğunu keşfeden genç bir adamın İstanbul’u yok etmek isteyen karanlık güçlere karşı gösterdiği dram türü kahramanlık hikayesi olacak.

Dijitaller’i yeni bir konsepte geçirdik. Artık siz de içerik girebilecek, Sosyal kısmıyla daha fazla etkileşim yakalayabileceksiniz. ⇒ NELER YENİ?

10 bölümden oluşacak olan dizi  İstanbul’un zengin kültürel geçmişini ekrana yansıtacak. Netflix’in ilk Türk orjinal dizisinin baş yapımcılığını Onur Güvenatam üstelenecek ve çekimleri daha öncede belirttiğimiz gibi O3 Medya yapacak.

Netflix Uluslararası Orijinal Diziler Başkan Yardımcısı Erik Barmack, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “İlk orjinal Türkçe dizimizi çekecek olmaktan dolayı heyecanlıyız. Genç, dinamik ve heyecan verici olan bu yepyeni projede O3 ile birlikte çalışıyoruz. Netflix’in bu muhteşem Türkçe yapım için en ideal uluslararası platform olacağına inancımız tam ve bu yıl içerisinde daha fazla detay paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Netflix’in ilk Türk orijinal dizisi 2018 yılında izleyicilerle buluşacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.