Nokia 2 Ortaya Çıktı; İyice Giriş Seviyesi


Donanımı koklayarak koymuşlar

HMD Global çatısı altında Nokia yeni akıllı Android telefonları ile piyasaya sağlam giriş yapmaya çalışıyor. İlk olarak Nokia 3/5 ve 6 modelleri ile karşımıza çıkan firma bu ay bitmeden Nokia 8 adında amiral gemi telefonunu da tanıtmak istiyor. Bunun yanında Nokia 2 adında yeni bir giriş seviyesi telefondan ilk görseller de geldi.
Elimize ulaşan yeni sızıntı Nokia 2 olduğu iddia edilen giriş seviyesi telefonu bizlere sergiliyor. Şimdilik telefon hakkında en somut kanıt bu görseller ve Bluetooth 4.1 desteği. Teknik özellikler tarafındaki bilgiler ise fısıltı gazetelerinde boy gösteriyor.

Bunlara göre telefon, 4.7 inçlik ekranında HD çözünürlük sunacak. Bu ekran oldukça eski 4 çekirdekli Snapdragon 212 ile desteklenecek -ne kadar desteklenirse artık. Bunun dışında 1 GB RAM’in olacağı söyleneneler arasında.
Nokia 2 eğer bu özelliklere sahip olacaksa fiyatı yüksek ihtimalle 100 Dolar altında olacaktır. Alım gücü düşük ülkelerde -Hindistan gibi- marka ile beraber iyi satışlar yapabilir.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.