Nokia 2 Resmen Duyuruldu, Uzun Pil Ömrü ve Çok Uygun Fiyat | Dijitaller

Nokia 2 Resmen Duyuruldu, Uzun Pil Ömrü ve Çok Uygun Fiyat


Yaani

Zaten bayağıdır sızıntıları gelen telefon HMD ve Nokia tarafından resmen kısa bir süre önce duyuruldu. Nokia 2 adını alan yeni telefon oldukça uygun fiyatı ve uzun pil ömrü ile dikkat çekiyor. Ancak şimdiden belirtmeliyiz ki bu telefon epey giriş seviyesinde yer alıyor.

Nokia 2 tasarımsal açıdan önceki Nokia modelleriyle benzer yapıda diyebiliriz. İçerisine baktığımızda ise çok ama çok uzun zamandır görmediğimiz Snapdragon 212 yongasını görüyoruz. Qualcomm’un en giriş seviyesi yongası olan bu işlemci 4 adet Cortex A7 çekirdeklerinden oluşuyor. LTE desteği olan telefonun bir diğer ilginç noktası ise 4100 mAh gibi devasa bir bataryaya sahip olması. Zaten çok az güç tüketen yonga ile bu batarya birleşince en az 2 gün pil ömrü vaat ediliyor bizlere.

Öte yandan Nokia 2’nin diğer özellikleri arasında 1 GB RAM, 8 GB arttırılabilir dahili depolama yer alıyor. Arka tarafında 8 MP ön tarafında ise 5 MP kameranın yer aldığı Nokia 2’nin ekranı ise 5 inç büyüklüğünde 720p çözünürlüğünde.

Kutusundan saf Android 7.0 Nougat ile gelen Nokia 2, Google Asistan desteğine de sahip. Kasım ayı içerisinde satışa çıkacak olan telefonun fiyatı ise 99 Euro. Bakır Siyahı, Kalay Siyahı ve Kalay Beyazı gibi enterasan renk seçeneklerine sahip olan telefon esasında fiyatına göre iyi diyebiliriz. Alım gücü düşük ülkelerde Nokia markası büyük bir satın alma davranışına neden olabilir.

#Kaynak; Phonearea

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nokia 2 Resmen Duyuruldu, Uzun Pil Ömrü ve Çok Uygun Fiyat

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz