Nokia 8, Resmi Olarak Ortaya Çıktı


Teşekkürler Nokia

Son zamanlarda firmaların yanlışlıkla ürünlerini göstermesine alışmış olmalıyız ki, bu tufana Nokia’da katılıyor. Tanıtımına muhtemelen günler kalan Nokia 8,’in resmi görseli şirketin Çin web sitesinde yanlışlıkla ortaya çıktı.
Telefonun tasarımına baktığımızda firmanın önceki modelleri olan Nokia 6-5 ve 3’e oldukça benzediğini görüyoruz. Standart bir tasarım ile gelecek olan Nokia 8, her ne kadar üst seviye bir cihaz olsa da tasarımsal açıdan bunu hissettiremeyecek gibi duruyor.

Telefonun daha önceleri ortaya çıkan görselleri ile uyuşan yeni görüntü aslında beklentilerimizi de doğruluyor. Zeiss marka çift arka kamera ve Snapdragon 835 ile en tepeye odaklanan telefonda 4/6 GB RAM, 64 GB depolama alanı yer alacak ve tüm bunlar 5.3 inçlik (5.7’de olabilir) QHD ekranda sergilenecek.

600 Euro’dan daha düşük bir fiyat ile gelmesini beklediğimiz Nokia 8, belki de bu rekabetçi fiyatıyla kendisini rakiplerinin bir adım önüne atabilir. Bununla birlikte telefonun tanıtım tarihi net değil fakat Nokia eğer telefonu satabilmek istiyorsa Temmuz bitmeden lansmanı yapmalı. Zira Ağustos ayında Galaxy Note 8, sonrasında yeni iPhone ailesi işleri zora sokabilir.
Kaynak; GizmoChina


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.