Nokia 9 Tüm Detaylarıyla Sızdırıldı


HMD Global, Nokia markalı akıllı telefonları piyasaya çıkarmayı başlayacağını açıkladığından beri Finlandiyalı şirket Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 modellerini piyasaya sürdü. Sırada Nokia 9 var.

Şimdiye kadar çıkan tüm modeller giriş ve orta seviyeye yönelik cihazlar konumundaydı ancak Nokia 9 ile firma artık üst seviyeye adım atıyor. Bir süredir zaten Nokia 9 hakkında çıkan çeşitli sızıntıları sizlere aktarmaya başlamıştık, fakat kısa süre önce ortaya çıkan bilgiler artık neredeyse son noktayı koydu diyebiliriz.
Nokia 9 olduğunun belirtildiği cihazın prototip görüntüleri paylaşıldı. Paylaşın görsellerde Nokia 9’u çeşitli sızıntılara karşı korumak ve tanıtım tarihine kadar gizli tutabilmek için cihaz bir kutu içerisine konumlandırıldığı görülüyor. Ancak, bazı detaylar kapatılamamış durumda. Mesela, cihazın arka tarafından çift kamera, alt tarafında USB Type C ve 3.5mm jack girişi rahatlıkla fark edilebiliyor.


Yine paylaşılan görsellerde Nokia 9’da 5.3 inç QHD (2560x1440p) çözünürlüklü ekranın yer aldığını görüyoruz. Ayrıca 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı da ortaya konulmuş. İşlemci tarafından model numarası görünmese de önceden gelen bilgiler ışığında cihazda Snapdragon 835‘in yer alacağını söyleyebiliriz.
Tüm bunların yanında Nokia 9’un arka tarafından parmak izi okuyucusu görünmüyor. Parmak izi okuyucu muhtemelen Home butonuna konumlandırılmış. Ayrıca cihazın saf Android Nougat 7.1.1 ile gelmesi bekleniyor. Henüz çıkış tarihi ve fiyatı konusunda bilgiler bulunmuyor.
Unutmadan, aşağıdaki görseller Nokia 9’un ilk fotoğraf örnekleri. Tabi bunlara bakıp bir karara varmak imkansız.

Kaynak; PhoneArea


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.