Nokia, Alcatel-Lucent'i Satın Aldı


Geçtiğimiz günlerde Nokia‘nın Alcatel-Lucent’i satın alacak olmasıyla ilgili iddialar ortaya atılmıştı. Satın alma işlemi beklenenden çok daha kısa sürmüş olmalı ki Nokia’nın yaptığı açıklama ile satın alma işleminin sonuçlandığı belirtildi.
Nokia, Alcatel-Lucent’i 15.6 milyar euro (16.6 milyar dolar) gibi büyük bir meblağ ile satın almayı başarmış durumda. Satın alma işleminin tamamlanması ve imzaların atılması 2016 yılının başları olarak gözüküyor. Satın alma işlemleri tamamlandığında Alcatel-Lucent, Nokia’nın %33.5‘ine sahip olmuş olacak. Satın alma işleminin hemen ardından New York borsası da hareketlenme gösterdi bu bağlamda  Alcatel-Lucent’in piyasa değeri %13.3 artışla 11.57 milyar dolara çıkarken, Nokia’nın piyasa değeri %4 düşerek 30.43 milyar dolara geriledi.
640x336xnokia-alcatel-lucent-640x336.jpg.pagespeed.ic.dZmGAMrXmVSicB9DN_RV
Bundan sonra Nokia artık IP tabanlı bilişim sektöründe dev bir güç haline gelmiş oluyor. Nokia’nın 5G hizmetine dönük çalışmaları bulunuyordu hatta şöyle bir siteleride mevcut, artık toplamda 40 bini aşkın AR-GE mühendisi ile
bu sektörde önemli bir güç haline gelmiş olmaları Nokia açısından iyi bir haber. Kim bilir belki ileride Nokia güçlü bir Akıllı cihaz ile piyasaya da girebilir. Haberlerden haberdar olmak için bizleri takip etmeyi devam edin.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.