Nokia Ciddi Ciddi Android Pazarına Geliyor


Geldi, geliyor, şimdi gelecek, öldü derken Nokia tarafından geri dönüşü onaylayan belge paylaşıldı. Microsoft’un tarafından satın alınmasının üzerinden uzunca bir süre geçen Nokia’nın anlaşmasında sona gelinmişti ve Finlandiyalı şirket arka kullanım hakkı ve üretimde iş ortaklığı noktalarında anlaşmalara girişmişti. Microsoft’un Nokia hamlesini de tek kelime ile ifade etmek gerekirse; Tutmadı!
Zaten daha önceleri firmanın yöneticileri Nokia isminin akıllı telefon pazarına geleceğini onaylamışlardı. Şimdi bir onay da doğrudan firma tarafından geldi. Nokia’nın yol haritasında görülenlere göre gelecek sene yani 2017’de firmanın kendi akıllı telefonlarını göreceğiz.
nokia-phone-2017-official
Şimdilik elbette detaylar belli değil ancak 3-4 adet farklı segmente yönelik akılı telefonun geleceği, Android üzerinde özelleştirilmiş bir arayüzün çalışacağı – muhtemelen firmanın Z Launcher arayüzü – öngörülüyor. Bunun yanında AMOLED ekranlı ve Snapdragon 835‘li tepe modelinde de olacağı konuşulanlar arasında. Muhtemeldir ki 2017’nin ilk yarısında Nokia telefonları görmüş olacağız.
Nokia’nın yol haritasındaki diğer kalemlere baktığımızda ise şirketin Sanal Gerçeklik (VR) alanında ciddi çalışmalar yapacağı ve patentleri lisanslayarak genişleme planlarının olduğu görülüyor. Dijital Sağlık konusunun üzerinde de ayrıca durulacak.
Nokia’nın tekrardan dönüşü hakkında ne düşünüyorsunuz?


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.