Nokia HERE Sonunda Satıldı


Uzun zamandır Nokia HERE Haritalar‘ın satılacağı dedikodusu ortalıklarda dolaşıyordu. Son dönemlerde Nokia HERE Haritalar’ın BMW, Mercedes ve Audi tarafından satın alacağı gündemde yer alıyordu. Yapılan açıklama ile söylentiler sona erdirildi ve Nokia HERE Haritalar’ın BMW, Mercedes ve Audi’ye satıldığı açıklandı.

Bugün Nokia tarafından yayınlanan açıklama ile Nokia HERE Haritalar‘ın 2.8 Milyar € (3.07 milyar dolar) karşılığında BMW, Mercedes ve Audi’ye satıldığı açıklandı. 2016 yılının ilk aylarında satın alma işleminin tamamının biteceği belirtiliyor. HERE Haritalar uygulamasının özelikle Avrupa’da çok işlevsel ve kesin sonuçlar verdiğini biliyoruz. Bu yüzden satın alma araba markaları içim önemli ve doğru bir hamle gibi görünüyor. Satın almanın gerçekleşmesi ile birlikte kafalarda soru işaretleri de oluştu. HERE’da çalışan 6454 kişinin geleceği, uygulamanın mobil platformda ki durumunun ne olacağı bilinmiyor. Zira HERE Haritalar her üç mobil platformda da oldukça beğenilen bir uygulama.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.