NVIDIA GTX 1070 Ti Ekim Sonu Geliyor, Hedef AMD'nin Vega 56'sı | Dijitaller

NVIDIA GTX 1070 Ti Ekim Sonu Geliyor, Hedef AMD’nin Vega 56’sı


Rakipsiz kalmazsın

Son birkaç haftadır fısıltı gazetesinde NVIDIA’nın GTX 1070 Ti adında bir ekran kartı çıkaracağı yazılıp çizilmeye başlanmıştı. O zamandan bu yana GTX 1070 Ti hakkında bazı detaylara sahip olduk ve şimdi kartın çıkış tarihi de belli olmuş olabilir.

NVIDIA’nın çıkaracağı GTX 1070 Ti ekran kartı AMD tarafında ki Radeon RX Vega 56 kartını hedef alıyor olacak. Fiyat performans olarak iyi işlere imza atan ve abisi Vega 64’e göre alması daha mantıklı olan Vega 56’nın muhtemelen sonunu getirecek olan GTX 1070 Ti, kardeşleri GTX 1080 ve GTX 1070’de kullanılan GP104 GPU‘sunun üzerine şekillenecek (uzun bir cümle olduğunun farkındayım).

Şimdiye kadar ortaya çıkan bilgilere baktığımız GTX 1070 Ti’ın esasında GTX 1080’e daha yakın bir seviyede olacağını görüyoruz. Fakat fiyat olarak iki kardeşinin tam ortasına konumlanıyor ki bu onu tam bir F/P canavarı yapacakmış gibi görünüyor.

Daha detaya indiğimizde kartın, 2432 CUDA ve 152 Doku Eşleme Birimleri-Texture Mapping Units-‘e sahip omasını bakliyoruz. Bu değerler ile GTX 1080’i kıyasladığımızda aralarında 128 CUDA ve 12 TMU biriminin olduğunu görmekteyiz. Son olarak kartın çekirdek saat hızları da GTX 1070 ve 1080’in arasında konumlanıyor; Taban 1607 MHz ve boost 1683 MHz.

Ayrıca kartın çıkış tarihi ve fiyatı noktasında da elimizde bilgiler bulunmakta. Kartın 429 Dolar fiyat etiketiyle 26 Ekim tarihinde tanıtılmasını bekliyoruz.

Yeni detaylar çıktığında sizleri bilgilendireceğiz.

#Kaynak; Wccftech

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

NVIDIA GTX 1070 Ti Ekim Sonu Geliyor, Hedef AMD’nin Vega 56’sı

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz