NVIDIA GTX 1080 ve GTX 1070'in Türkiye Fiyatı Belli Oldu!


NVIDIA GeForce GTX 1080 ve GTX 1070’in Türkiye fiyatları sonunda netleşti ve bir çok satış mağazasında fiyatlarıyla birlikte listelendi. Pazarda gördüğümüzü Founders Edition adlı modeller önceki nesillerden bildiğimiz referans kartlar, yani özelleştirmenin olmadığı kartların satışına daha erken başlanacak. Özelleştirilmiş kartlar ise Haziran gibi satışa sunulacak.

Bu bağlamda GeForce GTX 1080’in Founders Edition modeli için ülkemizde belirlenen fiyatı 2850TL, normal yani özelleştirilmiş olan modeller (Asus, MSI vb) 2450TL olacak. GeForce GTX 1070’in satış fiyatı ise 1850TL olarak belirlenmiş durumda.
CjedlaOWkAEP2Hr

Ancak önemle belirtmemiz gerek ki Nova ve HepsiBurada gibi mağazalarda verilen fiyatlar belirlenenlerden daha yüksek konumda. Ayrıca Founders Edition versiyonlar daha pahalı olması gerekirken tam tersi şekilde normal sürümler daha pahalı. Örnek vermek gerekirse HepsiBurada’da Asus GTX 1080 Founders Editition modeli 3.300TL civarında listelenmiş, MSI Gaming X 8G modelinin fiyatı 3000TL. Öte yandan diğer mecralarda da fiyatlar oldukça farklı. Eğer bu kartlardan birini alma arifesindeyseniz biraz daha bekleyip kartların fiyatlarının düşmesini gözleyin, zira bu fiyatlar düşer.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.