NVIDIA Max-Q ile Daha İnce ve Daha Güçlü Dizüstü Bilgisayarları Geliyor


Macbook Air kadar ince ve hafif bir dizüstü bilgisayarında yüksek performansı ister misiniz? NVIDIA Max-Q teknolojisi bunu gerçekleştirmek için tasarlandı.

Oyuncu dizüstü bilgisayarı denince hepinizin aklında aşağı yukarı ağır ve kalın cihazlar geliyordur. Bu cihazlar yüksek performans sunsa da ”dizüstü” deyimini asla haketmiyorlar. Ancak, NVIDIA’nın dahiyane Max-Q teknolojisi ile artık bu sorun ortadan kalkacak.


GeForce GTX 1080, 1070 veya 1060 GPU’lar ile donatılmış, 18mm kadar incelikli dizüstü bilgisayarların oluşturulmasını sağlayan yenilikçi bir tasarım yaklaşımı olan Max-Q, benzer boyutta dizüstü bilgisayarlarla karşılaştırıldığında, %70 daha fazla oyun performansı vaat ediyor. NVIDIA’nın aktardığına göre Max-Q, 3 kat daha fazla performans ve 3 kat daha ince bir tasarıma imkan veriyor.
Özet olarak geçmek gerekirse NVIDIA, Max-Q teknolojisinde cihaz içi tasarımdan tutunda yazılıma kadar, OEM ortaklar ile beraber çalışarak inanılmaz kazanımlar elde etmeyi başarmış. Bu sayede çok daha ince ve hafif dizüstü bilgisayarlarda yüksek performansı yakalayacağız ve bunun yanında  NVIDIA WhisperMode ile daha sessiz bir çalışma ortamına erişeceğiz.
NVIDIA Max-Q oyuncu laptoplarının geleceği tarihte belli. Firma, 27 Haziran‘dan sonra bu teknolojiyle tasarlanmış ürünlerin piyasada olacağını bildiriyor. Hatta Asus bu teknolojiyi barındıran, ROG Zephyrus modelini Computex’te tanıttı. Asus dışında Acer, Aftershock, Alienware, Gigabyte, HP ve Lenovo gibi daha birçok üretici bu teknolojiyi kullanan modellerini bu yıl piyasaya sürecek.
Computex 2017’ye dair tüm haberleri BURAYA tıklayarak takip edebilirsiniz.

Kaynak; NVIDIA


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.