Onaylandı; Tüm Nokia Telefonlar Android 8.0 Oreo Güncellemesi Alacak


Tokalaşan iki el

Bildiğiniz gibi HMB Global çatısı altında Nokia, bizlere Nokia 3, Nokia 5, Nokia 6 ve Nokia 8 olmak üzere 4 akıllı telefon sundu. Android 8.0 Oreo güncellemesi ise bir soru işaretiydi ancak bu, HMD Global CPO’su tarafından paylaşılan bir tweet ile ortadan kalktı.
HMD Global CPO Juho Sarvikas, kendi Twitter adresinden paylaştığı bir tweet ile tüm Nokia akıllı telefonlarının Android 8.0 Oreo güncellemesi alacağını resmen onayladı. Bunlara şaşırtıcı şekilde giriş seviyesi Nokia 3 de dahil, ki bu güzel.
Tabi HMD Global ve Nokia’nın güncelleme konusunda elini rahatlatan şey ise telefonlarının neredeyse saf Android ile geliyor oluşu. Bu sayede güncelleme konusunda çok fazla sıkıntı çekmiyorlar ve zaman harcamaya neden olan uzun optimizasyonlar yapmalarına gerek kalmıyor.


Şimdilik güncelleme takvimi hakkında bir bilgi ne yazık ki elimizde bulunmuyor. Ancak Nokia’nın telefonlarına 2 yıl güncelleme desteği verdiğini de belirtelim. Yani Android 9 güncellemesi de bunlara gelecek.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir