OnePlus 5T Duyuruldu; Özellikleri, Fiyatı ve Tüm Detayları


Daha iyi

OnePlus 5T saatler önce resmen duyuruldu. Temel modeline göre daha özellikler ve yenilenen tasarım ile bütünleştirilen telefon aynı zamanda uygun fiyatıyla da hayli iddialı. Öte yandan OnePlus, 5T modelinin düşük ışık kamera performansının da çok daha iyi olduğunu aktarıyor.
OnePlus 5T her ne kadar tasarımı yenilese de tasarım dili noktasında OnePlus 5 ile esasında aynı çizgide diyebiliriz. Çerçevelerini temel modele göre hayli incelten firma yine de ”çerçevesiz” unvanını haketmiyor. Yani bu telefona çerçevesiz diyenlere pek aldırış etmeyin.

OnePlus 5T, boyutsal olarak neredeyse OnePlus 5 ile aynı ölçülerde. 156.1 x 75 x 7.3 mm ebatlarında ve 162 gram ağırlığındaki modelde 6.01 inçlik büyükçe bir ekran kullanılmış durumda. Optic AMOLED teknolojisi üzerine kurulan bu panel 18:9 görüntü oranı sunuyor ki bu günümüzün modası haline gelmiş durumda. Ekranın çözünürlüğü ise 1080 x 2160 piksel.
Snapdragon 835 ile desteklenen telefon 128 GB – 8 GB RAM ya da 64 GB – 6 GB RAM bellek konfigürasyonuna sahip. Yani performans noktasında hali hazırda bulunan tüm telefonlar ile en tepeye rekabet edebilir ki OnePlus 5’de de aynı donanım vardı.

Kamera konusunda ise değişiklikler daha büyük donanıma göre. Kamera bölümü güzelce elden geçirilmiş. OnePlus 5 modelinde olan çift 16 MP, f/1.7, 24mm ve 20 MP, f/2.6, 36mm kameraların yerine 20 MP + 16 MP, f/1.7, 27mm lensler konumlandırılmış. Burada yazılımsal da bir destek söz konusu. Telefon 10lux’den düşük ışık koşullarında otomatik olarak ikincil 20 MP’lik kameraya geçiyor ve Akıllı Piksel teknolojisi ile gürüştüyü azaltıyor. OnePlus bu konuda hayli iddialı. Öte yandan artık 2X.. pardon 1.6X zoom kabiliyeti ortadan kaldırılıyor fakat Porte modu özelliği halen daha var ve daha gelişmiş. Donanım konusunda son olarak batarya ise 3300mAh.
Tüm bunların yanında OnePlus 5T, bir yüz algılama özelliğine de sahip. Ön kamera ve sensörler vasıtasıyla yüzünüzü tanıyan Face Unlock özelliği cihazın kilidini 0.4 saniyede açabiliyor. Fakat bu özelliğin arkasında donanım olarak iPhone X gibi olmadığını belirtelim. Ayrıca, Face Unlock için ekranın açık olması gerekiyor? Cihazın arkasında da parmak izi okuyucusu bulunuyor ve 0.2 saniyede algılıyor. Onu kullanın.

Çıkış tarihi ve fiyat konsuna geldiğimizde ise telefonun ve firmanın iyi iş çıkardığını söylemeliyim. Yeni tasarım, yeni kamera ve yeni özellikler için normal modele göre sadece 20 Dolar daha fazla ödemeniz gerekiyor -449 Dolar – 449 Euro- Bu ayın 21’inde ise telefon satışa sunulacak.
Telefon resmi olarak Türkiye’ye gelmeyecek ancak ithalatçı garanti yoluyla daha uygun fiyatlı olarak tıpkı OnePlus 5 gibi piyasada bulunabilecektir diye düşünüyoruz.
#Kaynak; PhoneArea


Metin Akpınar
Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize sorun ?