OnePlus One Şarj Olurken Eridi!


Akıllı telefonlar hayatımıza girdiğinden beridir patlama, yanma gibi haberleri daha sık duyar olduk. Bu seferki kurban ise popüler üretici OnePlus‘ın One cihazı. Hindistan’da yaşayan Ankur Dugar’ın başına gelen bu talihsiz olay aslında firma için bir ilk değil, daha önceleri de benzer durumlar yaşanmıştı.
oneplus_oneeridi(1536 x 864)
Ankur Dugar isimli kişi ise telefonunu şarjda bırakmış ve uyumuş, sabah ise yanık kokusu uyanmasına neden olmuş. OnuPlus One’ın bu kokuyu yaydığını gören Dugar talihsiz bir olay ile karşılaşmış. Cihaz neredeyse tamamıyla erimiş ve yanmış vaziyetteydi. OnePlus ile iletişime geçen Dugar, olumsuz bir yanıt almadı. Cihazın kendisine ait olduğu onaylandığında firma yeni telefonu verecekmiş.
OnePlus-One-unit-allegedly-explodes-while-charging (723 x 450)
Aslına bakarsanız yeni nesil akıllı telefonlarda ve bataryalarda uzun şarjdan dolayı patlama söz konusu değil. Zira batarya tam dolduğunda artık gelen akımı reddediyor, telefon ise hala şarja bağlıysa gereken enerjiyi direk şarj kablosu yoluyla alıyor. Yani telefonun bileşenlerinde bir sorun yoksa bu durumların yaşanmaması gerekir. Yani uzun süre şarj pile zarar vermez.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.