Paris Oyun Haftası ve Sony PS4 Şovu


Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen Paris Games Week yani Paris Oyun Haftası’nda Sony, PS4 için harikalara imza attı. PS4’e gelecek yeni oyunlar ve yeni oyun videolarını sergileyen Sony, oyun severleri heyecanlandırdı. Playstation VR için gelecek oyunlar ve daha nicelerini gösteren Sony adeta ”Vurur yüze ifadesi bu oyunlar efsane bitanesi” dedi.
Dilerseniz Sony’nin gösterdiği oyunlara geçelim ve bir iki bilgi verelim. İşte geçtiğimiz etkinliğin en akılda kalan oyunları ve videoları.

Detroit: Become Human

Quantic Dream stüdyosunu hepiniz duymuşsunuzdur zira PS3’e çıkardığı Heavy Rain ve Beyond Two Souls oyunları ile oyun severlere keyifli dakikalar geçirmişti. Aynı stüdyo bu sefer PS4 için özel bir oyun duyurusu yaptı. Detroit: Become Human hakkında çok fazla detay ve bir çıkış tarihi yok ancak Detroit’de Kara isimli kadın bir robot karakteri yöneteceğiz. Grafikleri ile dikkat çeken ve insanlarında bulunduğu oyunda kaçacağız ve gerçeklerle yüzleşeceğiz.

Robinson: The Journey

Crytek tarafından geliştirilen VR (Sanal Gerçeklik) odaklı oyun geçtiğimiz dönemlerde PC için duyurulmuştu. Şimdi ise sıra PS4 platformunda. Kahramanımız ve bir robot yardımcımızın bulunduğu oyunda dinazorlarla dolu orman içerisindeki sürükleyici maceranın kollarına kendimizi bırakıyoruz.

Until Dawn: Rush of Blood

PS4 için bir VR oyunda Supermassive Games stüdyosundan geldi. PlayStation VR için özel olarak gelecek oyun bildiğimiz Until Dawn evreninde geçecek. Yani orjinal hikayenin ek paketi olarak düşünülebilir ayrıca yine orjinal oyunda olduğu gibi yaptığımız seçimler hikayeyi doğrudan etkileyecek.

DriveClub: Bikes

Motorsiklet sevenler PS4 başına! DriveClub: Bikes geliyor. DriveClub için eklenti paketi olarak gelen oyunu oynamak için ana oyuna ihtiyacınız yok. Yani DriveClub: Bikes’ı indirerek oyuna hemen girip pistlerde yarışabilirsiniz. Ek olarak oyuna yeni haritalar ve modlarda ekleniyor. Sanırım şuan PSN’de indirime sunulmuş.

Matterfall

Housemarque’in geliştirdiği oyun gelecek temasını işliyor. Futüristik bir havaya sahip olan oyunda karakterimiz uçabiliyor. Gelecekte robotlara karşı verdiğimiz mücadelenin aktarıldığı oyun aksiyon sahneleri ile başınızı döndürebilir. Oyunun henüz çıkış tarihi açıklanmış değil.

No Man’s Sky

Hello Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan No Man’s Sky, diğer oyunlardan temel konuda ayrılıyor. Diğer gezegenleri keşfe çıkacağımız oyunda gezegenler birbirinden farklı özelliklerde olacak. Uzun bir oynanış sunması beklenen oyun 2016 yılının Haziran ayında PS4 ve PC için çıkışını yapacak.

Tekken 7

Bandai Namco’nun efsanevi oyunu olan Tekken 7 hali hazırda test amaçlı Japonya’da ve Kuzey Amerika’nın seçkin oyun salonlarında oynanabilir durumda ancak resmi çıkışı 2016’da olacak. PS4 dışında Xbox One konsoluna da gelecek olan oyun için şimdiden iyi kombolar.

Street Fighter V

Capcom’un efsane dövüş oyun Street Fighter V’in PS4 için duyurusu yapıldı. Tekken ile kıyasıya mücadele içinde olan serinin sevenleri için yapımcı şirket Dhalsim karakteri sürprizini yaptı. 16 Şubat’ta PS4 için kullanıma sunulacak oyun PC içinde çıkışını yapacak ancak tam tarihi belli değil, aynı anda da çıkış yapabilir.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir